zmień miasto

Egzamin gimnazjalny 2019 - wyniki i statystyki

Egzamin gimnazjalny w 2019 roku odbył się w dniach 10-12 kwietnia. Testy odbywały się w napiętej atmosferze konfliktu rządu z nauczycielami, jednak ostatecznie, udało się je przeprowadzić bez większych przeszkód. 16 czerwca zaś, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019. Zobaczmy, jak poradzili sobie polscy uczniowie!

Uczeń pisze egzamin

Co sprawdziły egzaminy?

Testy gimnazjalne organizowane są po to, aby sprawdzić konkretne umiejętności uczniów, jakie na tym etapie edukacji powinni posiadać. Na egzaminie z j. polskiego, gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie z analizą i interpretacją tekstów kultury. Nieco gorzej wypadła ich świadomość językowa. Na arkuszach z historii, egzaminowani nie mieli problemów z interpretacją map, za to słabiej poszły im zadania, gdzie wymagana była znajomość chronologii wydarzeń historycznych.

W części ścisłej, zdający egzamin nie mieli problemu z korzystaniem z wykresów funkcji matematycznych i odczytywaniu z nich potrzebnych informacji. Słabiej za to wypadła analiza problemu i przedstawienie argumentacji matematycznej. Gimnazjaliści wykazali się znajomością zasad dotyczących planowania i przeprowadzania doświadczeń biologicznych. gorzej za to poradzili sobie z obliczeniami chemicznymi.

Średnie wyniki egzaminów

Do  testów  przystąpiło ponad 345 tys. uczniów 3. klasy gimnazjum. Większość zdających jako język obcy nowożytny wybrało język angielski (89,1%). Drugą najpopularniejszą opcją okazał się j. niemiecki (8,9%) a następnie j. rosyjski (1,6%) oraz inne języki (0,4%). Oto jak wyglądają wyniki:

  • Historia i wos 59%
  • J. polski 63%
  • Przedmioty przyrodnicze 49%
  • Matematyka 43%
  • J. angielski (podstawa) 68%
  • J. angielski (rozszerzony) 53%
  • J. niemiecki (podstawa) 51%
  • J. niemiecki (rozszerzony) 43%

Więcej szczegółów i statystyk, można znaleźć w oficjalnych dokumentach udostępnionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

KSK

fot. Pixabay.com

Źródło: cke.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama