zmień miasto

Egzaminy zawodowe 2018 - część pisemna za nami!

Egzaminy zawodowe 2018 – w dniu 19 czerwca odbyła się część pisemna testów potwierdzających kwalifikacje uczniów i absolwentów zasadniczych szkół zawodowych i techników w zakresie wybranych przez nich profilów. Tym samym zakończyła się I tura, która rozpoczęła się dla niektórych osób już na początku roku.

19 czerwca odbyły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Egzamin zawodowy 2018

Egzaminy zawodowe odbywają się co roku – mają one na celu sprawdzenie kwalifikacji uczniów w zakresie danej profesji. Muszą zmierzać się z nimi uczniowie ostatnich klas zasadniczych szkół zawodowych i techników. Test podzielony jest na dwie części – pisemną i praktyczną. Ta pierwsza składa się z 40 pytań zamkniętych, w których są po 4 odpowiedzi do wyboru. W każdym przypadku ten egzamin trwa maksymalnie 60 minut.

Z opisaną powyżej częścią uczniowie już się zmierzyli. Teraz czeka ich część praktyczna, która odbędzie się w dniach 22.06-04.07 (dokładne terminy dla określonych placówek zostały podane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne). Jej przebieg zależny będzie od profilu klasy i szkoły, którą uczeń wybrał.

Co dają testy zawodowe?

Po zakończeniu egzaminów uczniowie będą mieli wakacje. Pozytywny wynik z testów pozwoli im otrzymać świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. To zdecydowanie ułatwi absolwentom zasadniczych szkół zawodowych i techników drogę do znalezienia pracy w zdobytej profesji.

Wyniki egzaminu zawodowego 2018

Uczniowie po egzaminie zawodowym nie poznają szybko wyników. Dokładne rezultaty zostaną udostępnione pod koniec wakacji - dokładnie 31 sierpnia 2018 roku wszystkie placówki otrzymają od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej świadectwa i wyniki, które uczniowie będą mogli odebrać osobiście.

To był jeden z ostatnich egzaminów dla uczniów z zasadniczych szkół zawodowych. Czeka nas jeszcze kolejny w 2019 roku, jednak następne będą już organizowane dla placówek branżowych.

Zobacz, co warto wiedzieć o szkołach branżowych >>

PW

Fot. Pixabay.com

promocje Media Expert

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama