Finał olimpiady logistycznej już za nami

2011-03-21 09:01:39

53 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. To właśnie oni, w piątek 18 marca 2011 roku przystąpili do ostatecznego konkursu.

Przez 150 minut rozwiązywali zadania z zakresu transportu, planowania i zarządzania przepływem towarów. Wyniki zmagań młodych techników logistyków i techników spedytorów poznamy 15 kwietnia, podczas uroczystej gali wręczania nagród.

Choć olimpiadę wygra tylko jedna osoba, to wszyscy finaliści zgodnie powtarzali, że samo zakwalifikowanie się finału, jest już dla nich ogromnym wyróżnieniem. Pokonali przecież ponad 4,5 tysiąca osób przystępujących do pierwszego etapu olimpiady.  

Egzamin rozpoczął się o godzinie 11.00. Na znalezienie odpowiedzi na cztery pytania zarówno problemowe, jak i testowe mięli 150 minut.

- Nie ukrywam, że było ciężko. Jestem w drugiej klasie i z niektórymi zagadnieniami spotkałem się dopiero podczas przygotowań do konkursu. Po pierwszym etapie olimpiady, za cel postawiłem sobie zakwalifikowanie się do finału. Cel osiągnąłem i dzisiaj stwierdziłem, że chciałbym wygrać – przyznaje Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi. – Jeżeli nie uda się w tym roku, to nic się nie stanie, po prostu będę startował w trzeciej i czwartej klasie. Tak do oporu, bo chcę studiować w Wyższej Szkole Logistyki! – dodaje.
Odmienne zdanie ma Monika Maćkowiak z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. – Jestem dobrej myśli. Większości odpowiedzi jestem pewna, a co do reszty, to myślę że nie poszło mi najgorzej- mówi uczennica trzeciej klasy.

- Nie da się ukryć, że zadania były trudne - żeby je poprawnie wyliczyć potrzebna była nie tylko wiedza ale i spryt. Mam nadzieję, że moi uczniowie poradzili sobie z nimi bezbłędnie – mówi Leszek Jóźwik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Podczas gdy uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi między innymi: polityki transportowej Unii Europejskiej, koncepcji zarządzania zapasami VMI, czy logistycznych dylematów decyzyjnych firm handlowych - nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego specjaliści z Instytutu Logistyki Magazynowania przedstawili nie tylko swoje kompetencje i rolę jaką pełni ILiM na rynku edukacyjnym, ale także zaprezentowali oprogramowanie wspomagające proces edukacyjny młodych adeptów logistyki: edukacyjną wersję systemu informatycznego do zarządzania zapasami - MonZa Edu, który cieszy się dużą popularnością (funkcjonuje w 18 szkołach średnich, na 260 stacjach roboczych), edukacyjną wersję systemu klasy WMS opartego o międzynarodowe standardy GS1 -  MaGS1 EDU (wdrożony już w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim) oraz dwie nowe platformy logistyczne - Elektroniczna Platforma Logistyczna (epl.net.pl) i platforma spedycyjno - transportowa oparta na europejskim projekcie KASSETS.

Wyniki zmagań finałowych poznamy 15 kwietnia 2011 roku podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Logistyki.  Na laureatów olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach: technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP.

ip

Słowa kluczowe: olimpiada logistyczna maturzyści szkoły średnie nauka edukacja WSL Poznań konkurs finał zwycięzcy

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Rekrutacja na studia w 2024 roku - co zmieniło się w porównaniu z poprzednimi latami?

Zobacz, co będzie brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Konkurs "Bliżej Europy" rozstrzygnięty - instytut studiów międzynarodowych uwr konkurs bliżej europy indeks na studia zwycięzcy relacja

Kilkudziesięciu uczniów szkół średnich z czterech województw południowo-zachodniej Polski przystąpiło do pisania testu z wiedzy o Unii Europejskiej.