Informatyka - czy i dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów?

2019-09-06 13:29:31

Informatyka to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Co sprawia, że informatyka wciąż jest tak chętnie wybierana przez młodych ludzi? Czy faktycznie warto ją studiować? Na te pytania postaramy się udzielić Ci odpowiedzi!

InformatykaPo co iść na studia?

Może spotkałeś się już z przekonaniem, że studia są niepotrzebne i że to strata czasu. Nie jest to jednak do końca prawdą. Studia informatyczne pozwolą Ci zdobyć wiedzę ogólną i specjalistyczną, którą później wykorzystasz w swojej pracy. Oczywiście duża ilość dostępnych kursów z zakresu programowania także umożliwią zapoznanie z tematem i znalezienie pracy, ale dzięki studiom otrzymasz wykształcenie i doświadczenie (staże i praktyki w trakcie odbywania nauki) oraz przygotowanie do podjęcia pracy.

Dlaczego informatyka?

Informatyka to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów. Jeszcze w trakcie studiów przekonasz się, jak duże jest zapotrzebowanie na informatyków. Te studia dają praktycznie pewność podjęcia pracy w zawodzie, nawet jeszcze przed zdobyciem dyplomu. Jako dobry specjalista możesz liczyć na realizację ciekawych projektów i wysokie zarobki. Informatyka daje duże możliwości rozwoju zawodowego, możesz pracować m.in. na stanowiskach administratora IT, programisty, webmastera, testera, grafika czy projektanta gier komputerowych.

Jak wybrać uczelnię?

Wiesz już, że chcesz studiować informatykę, ale zastanawiasz się, którą uczelnię powinieneś wybrać? Podejmij decyzję w oparciu o program studiów. Powinien on być na bieżąco aktualizowany w zależności od zapotrzebowania, zmian wchodzących na rynek i nowinek technologicznych. Zdobądź informacje o wykładowcach (kadra pedagogiczna będzie służyć Ci wiedzą i praktycznym doświadczeniem). Sprawdź, czy uczelnia zapewnia wsparcie przy realizacji stażu i praktyk w trakcie studiów i czy współpracuje z renomowanymi firmami z branży. Zwróć uwagę na to, jaki uczelnia kładzie nacisk na nauczanie w językach obcych. Ich dobra znajomość jest w tym przypadku niezbędna.

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki i chcesz zapewnić sobie w przyszłości ciekawą pracę i wysokie zarobki - te studia będą dla Ciebie idealne. Pamiętaj jednak, że ukończenie kierunku Informatyka (Informatyka i ekonometria), to nie wszystko. By być dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, będziesz musiał stale się dokształcać, być na bieżąco z wchodzącymi zmianami czy nowinkami technologicznymi.

Poznaj szczegóły dotyczące studiów na kierunku Informatyka i ekonometria https://wsei.edu.pl/dla-studentow/informatyka-i-ekonometria/informacje-o-kierunku/

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/janeb13

Słowa kluczowe: kierunek, praca, 2019, studia, gdzie studiować

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

UMCS organizuje bezpłatne lekcje angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zajęcia będą prowadzone przez zagranicznych studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Próbna matura Nowa Era 2021 - matematyka i historia

Drugi dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 8 stycznia 2021 roku.

Próbna matura Nowa Era 2021 - chemia i język polski rozszerzony

Czwarty dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 12 stycznia 2021 roku.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku rozpoczęła rekrutację na semestr letni 2020/2021 Gdańsk

Zobacz, jakie kierunki niestacjonarne I i II stopnia oraz podyplomowe oferuje Uczelnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

MEN zapowiada konsekwencje dla nauczycieli namawiających uczniów do udziału w Strajku Kobiet

Regionalne kuratoria mają skontaktować się z dyrekcjami szkół, by zbadać doniesienia.

Matura 2021 - zmiany zasad omówione na konferencji Ministra Edukacji i Nauki [listopad 2020]

Dowiedz się, co już wiemy o egzaminie dojrzałości na koniec roku szkolnego 2020/2021.

Stypendia Premiera oraz Ministra Edukacji i Nauki w 2020 r. w liczbach

Ile pieniędzy otrzymało ponad 7,5 tys. uczniów, którzy mogli liczyć na te wyróżnienia?

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Dzień otwarty SWPS - dzień otwarty swps katowice program warsztaty zapisy rekrutacja szkoła wyższa psychologii społecznej

Drzwi Otwarte na uczelni wyższej to świetna okazja, aby dobrze poznać jej ofertę edukacyjną, a także spotkać się z wykładowcami oraz studentami.