Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Trwa plebiscyt #biletnafinał

2021-06-14 12:40:18

Zakończyły się cztery regionalne etapy Konkursu Explory. Młode talenty z całej Polski walczyły o miejsca w krajowym finale, który odbędzie się podczas "Gdynia Explory Week". Spośród 121 projektów prezentowanych we Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie i Łodzi wybrano 35. Ale to jeszcze nie koniec. W internetowym plebiscycie #biletnafinał można zagłosować na wybrany projekt, który dołączy do grona finalistów. Głosowanie trwa do 20 czerwca. Plebiscyt wspiera Grupa LOTOS S.A., Mecenas Programu Explory.

Konkurs Explory 2021

Konkurs Explory 2021 - informacje

Biologia, chemia, nowe technologie, społeczeństwo i ekologia – z tych dziedzin uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu Explory prezentowali swoje pomysły na innowacje. Mają zaledwie kilkanaście lat, a już chcą zmienić otaczający ich świat. Konkurs Explory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która wyszukuje i wspiera młode talenty. Do tegorocznych regionalnych etapów Konkursu zakwalifikowały się 121 projekty. 35 otrzymało akredytację do finału, który odbędzie się podczas Gdynia Explory Week w dniach 20-22 października. Jest to coroczne święto nauki i edukacji. Finaliści będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez Mecenasa Explory – Grupę LOTOS, a także innych partnerów programu Explory.

W działalności Grupy LOTOS bardzo ważne są innowacje i nowoczesne projekty. Naszym zdaniem, nowatorskie podejście do przemysłu to klucz do prowadzenia biznesu w dzisiejszym świecie. Trzeba wciąż się rozwijać. Dlatego prowadzimy projekty badawcze i współpracujemy z uczelniami, chcemy też wspierać młodych innowatorów. Explory idealnie wpisują się w tę strategię. Młodzi, zdolny Polacy to największy potencjał naszego kraju. Wszyscy wiemy, że talenty trzeba szlifować, dlatego od wielu lat – wspólnie z organizatorami Festiwalu Explory – zapraszamy początkujących naukowców to wzięcia udziału w tym programie – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Do, kiedy trwa głosowanie na projekty?

Plebiscyt #biletnafinał to koło ratunkowe dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału podczas regionalnych etapów Konkursu. Wszystkie projekty, na które można głosować, znajdują się na stronie www.biletnafinal.explory.pl. Głosowanie trwa do 20 czerwca 2021.

Czym jest Konkurs Explory?

Explory to największa w Polsce inicjatywa wyszukująca młode talenty, wspierająca ich rozwój oraz pomagająca im się odnaleźć w świecie nauki i biznesu. Explory od 10 lat odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych innowatorów, którzy zgłosili do Konkursu Explory ponad 1500 projektów naukowych i wynalazków. Laureaci tegorocznej edycji Konkursu Explory będą ogłoszeni ostatniego dnia Gdynia E(x)plory Week, tj. 22 października 2021. Prezentacje projektów naukowych podczas finału będą dostępne online.

Program Gdynia Explory Week oraz rejestracja dostępne są na stronie: www.explory.pl/2021.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Konkurs Explory 2021, finał konkursu, głosowanie, #biletnafinał

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Kortowo - kampus jak z amerykańskiego filmu!

Zobacz, jak wygląda i co zapewnia studentom kampus w Kortowie.

Szkoła policealna - łatwa i bezpłatna możliwość zdobycia nowych umiejętności i zawodu

Zobacz, co robią studenci po ukończeniu Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2021 - fizyka

Sprawdź arkusze i odpowiedzi egzaminu maturalnego z fizyki.

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej zaprasza na studia II stopnia

Zobacz, na czym polegają studia II stopnia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku?

Zobacz, czemu warto wybrać Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane