zmień miasto

Kampania społeczna "Dobrze Cię Widzieć" - edukacja najmłodszych o bezpieczeństwie na drodze

Kampania społeczna "Dobrze Cię Widzieć"  została zainaugurowana 15 października w szkole podstawowej im. Jana Wawrzynka  w Kuźni Raciborskiej przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Obecny był również ambasador kampanii Cezary Pazura.

Dzięki kampanii społecznej 3 mln uczniów w całej Polsce otrzymają kamizelki odblaskowe.

3 mln kamizelek odblaskowych dla uczniów w całej Polsce

Celem kampanii "Dobrze Cię Widzieć" jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym i realne przeciwdziałanie wypadkom. Podczas inauguracji obecnych było 370 uczniów. Mieli oni okazję porozmawiać z aspirantem sztabowym Pawłem Dobają, który mówił o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Otrzymały także kamizelki odblaskowe oraz ulotki informujące o "7 odblaskowych radach drogowych". Z kolei nauczyciele otrzymali konspekty dotyczące tego tematu, dzięki którym będą mogli przeprowadzić dodatkowe lekcje.

Podczas spotkania odbył się także premierowy pokaz spotu reklamowego dotyczącego bezpiecznego zachowania się na drodze, w którym wystąpił Cezary Pazura.

Kampania "Dobrze Cię Widzieć" to ważny element edukacji najmłodszych uczestników ruchu. Jak wynika ze statystyk, w ostatnim roku doszło do 2 822 wypadków drogowych z udziałem dzieci - 56 z nich miało skutek śmiertelny. Bezpłatne kamizelki odblaskowe w najbliższym czasie mają trafić do 3 milionów uczniów w całej Polsce.

PO

fot. www.pixabay.com

źródło: www.men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama