Kortowo - kampus jak z amerykańskiego filmu!

2021-05-28 13:44:58

Za sprawą politycznych wydarzeń o kampusie w Kortowie usłyszała ostatnio cała Polska. Jednak miejsce to od lat przyciąga studentów z całego kraju, którzy - poza wysokim poziomem studiów - znajdują tu niepowtarzalny klimat i nadzwyczajne widoki. O tym, czym wyróżnia się olsztyński kampus i dlaczego warto wybrać go na miejsce swoich studiów, mówią władze Wydziału Geoinżynierii UWM, znajdującego się w centrum Kortowa.

Kortowo - kampus

Czym wyróżnia się kampus w Kortowie?

W skali całej Polski nie ma drugiego takiego miasteczka studenckiego. Najbliżej mu do amerykańskiego, w pełni samodzielnego kampusu, znanego z wielu filmów i seriali. To prawdziwe "miasto w mieście" – ze sklepami, punktami usługowymi, klubami studenckimi, infrastrukturą sportową, restauracjami, a nawet własną strażą uniwersytecką.

Kortowo jest przede wszystkim blisko natury. Na terenie kampusu mamy "własne" jezioro, wspaniałe parki i plażę, gdzie studenci chętnie wypoczywają w przerwach pomiędzy zajęciami. Teren jest w pełni bezpieczny, a studenckie życie toczy się tutaj przez 7 dni w tygodniu – opisuje dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM, dziekan Wydziału Geoinżynierii. – Balans pomiędzy nauką, szczególnie tak ambitnych kierunków, jak te oferowane na naszym wydziale, a odpoczynkiem, jest bardzo ważny. Kortowo daje gwarancję zachowania zdrowej równowagi pomiędzy nauką i odpoczynkiem – dodaje.

Budynki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w tym Wydziału Geoinżynierii, powstały w pod koniec lat 80. XIX wieku. Jednak dzisiejszy kampus – z nowoczesną infrastrukturą drogową i sportową, kilkudziesięcioma wyremontowanymi budynkami, posiadającymi nowoczesne laboratoria i multimedialne sale dydaktyczne, w niczym nie przypomina dawnego pruskiego kompleksu.

Najnowszy sprzęt na uczelni Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Na naszym wydziale bardzo mocno inwestujemy w najlepszy sprzęt, na którym już od pierwszych miesięcy studiów pracują nasi studenci. Dzięki praktycznej nauce nowoczesnego oprogramowania i obsłudze jednych z najlepszych w Europie urządzeń nasi studenci są chętnie zatrudniani przez firmy budowlane, projektowe i geodezyjne. Nieskromnie możemy przyznać, że kortowscy absolwenci geodezji i kartografii, budownictwa, gospodarki przestrzennej czy inżynierii środowiska to rozchwytywana elita wielu zawodów geoinżynieryjnych – z dumą podkreśla dr inż. Jacek Zabielski, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Geoinżynierii.

Władze wydziału zwracają uwagę na fakt, że Kortowo jest idealnym miejscem do przeprowadzania zajęć i ćwiczeń w terenie. Bezzałogowe statki powietrzne dokonujące pomiarów z wysokości czy podwodne drony prześwietlające dno jeziora, na stałe wpisały się w krajobraz uniwersyteckiej enklawy. Geodezyjne ćwiczenia, badania przeprowadzane przez przyszłych inżynierów środowiska w jeziorach czy praktyczne ćwiczenia na budownictwie – w trakcie roku akademickiego trudno nie natknąć się na studentów, którzy w terenie poszerzają swoje umiejętności i wiedzę.

- Pandemia jeszcze mocniej uświadomiła nam wszystkim, jak istotne jest codzienne obcowanie z naturą, niezależnie od tego, czym na co dzień się zajmujemy. Rozległy kortowski kompleks jest miejscem idealnym dla studentów kierunków inżynieryjnych. Ale to również na naszym wydziale już dziś rozmawiamy o wyzwaniach popandemicznej turystyki, o nowych kierunkach rozwoju całej branży rekreacyjnej. W końcu gdzie, jeśli nie w Olsztynie, mielibyśmy rozmawiać o przyszłości turystyki? – pyta dziekan prof. Dariusz Popielarczyk, podkreślając, że poza kierunkami stricte inżynieryjnymi, w ofercie wydziału znajduje się również popularny kierunek turystyka i rekreacja. Bo Kortowo to nie tylko wyjątkowe miejsce do wypoczynku i rekreacji, ale i prężny ośrodek naukowy. Dla wielu studentów Kortowo to najlepszy kierunek na przyszłość.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: kampus w Kortowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, studia

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura 2021 - biologia arkusze i odpowiedzii

Sprawdź arkusze i odpowiedzi z matury z biologii na poziomie rozszerzonym.

Matura 2021 - geografia

Sprawdź, jak wyglądały arkusze do matury z geografii w 2021 r. i poznaj odpowiedzi do egzaminu

Matura 2021 - matematyka

Zobacz arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi do matury z matematyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2021 - język angielski

Sprawdź arkusze i odpowiedzi z matury z języka angielskiego na podziemie podstawowym i rozszerzonym.

Matura 2021 - fizyka

Sprawdź arkusze i odpowiedzi egzaminu maturalnego z fizyki.

Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Zobacz, jak zagłosować na finalistów Konkursu Explory.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Finał Olimpiady prawniczej coraz bliżej - olimpiada prawnicza, uczniowie, liceum, matura, uczelnia łazarskiego

zniów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Poznania, Lublina, Iławy oraz Lęborka.