zmień miasto

Legitymacja szkolna już niedługo na smartfonie

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce wprowadzić legitymacje szkolne, które będą dostępne na ekranie naszych smartfonów. Pomysł ten ma rozszerzyć możliwości uczniów i kontrolerów biletów w komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

MEN chce wprowadzić legitymacje szkolne na telefonach komórkowych.

mLegitymacja

Elektroniczna legitymacja szkolna ma zastąpić tradycyjną formę tego dokumentu. Dzięki temu pomysłowi uczniowie nie będą musieli nosić już dodatkowej rzeczy ze sobą. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej mLegitymację otrzyma każdy, kto posiada numer pesel i ma już potwierdzenie bycia uczniem danej szkoły w formie papierowej.

mLegitymacja będzie ważna przez taki sam okres, jak dokument papierowy. Uczniowie skorzystają z niej do okazania swojej tożsamości w wielu miejscach, co pozwoli im także otrzymać ulgę za bilety autobusowe, pociągowe itp.

Wprowadzenie elektronicznej legitymacji ułatwi także pracę kontrolerom biletów, którzy poprzez specjalną aplikację sprawdzą, czy dokument posiadany przez ucznia nie został unieważniony.

Wprowadzić mLegitymację będą mogły zarówno szkoły publiczne, jak i niepubliczne. Placówki otrzymają możliwość dezaktywacji dokumentu uczniowi, gdy nie zostanie przedłużona jego ważność. Prawo do tego szkoły będą miały także w momencie zgubienia lub zniszczenia telefonu.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Gazetaprawna.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama