zmień miasto

Nadchodzi czas balów maturalnych

Studniówka to czas, na który czeka bardzo duża liczba maturzystów. Jest to moment, w którym każdy może się odstresować i wybawić za wszystkie lata nauki. Tak się składa, że zbliża się Nowy Rok, po którym rozpocznie się sezon na tego typu wydarzenia i każda szkoła średnia będzie je organizowała. Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć, czym popularne studniówki są i co się na nich robi.

Czym są popularne studniówki?

Bal maturalny jest organizowany dla uczniów ostatnich klas szkoły średniej, czyli w przypadku liceum i zawodówki są to trzecioklasiści, a w przypadku technikum czwartoklasiści. Zwykle mówi się, że powinna zostać zorganizowana na 100 dni przed maturą, ale niestety tak się nie da, ponieważ często terminarz na to nie pozwala, a także wiele sal bankietowych jest pozajmowanych przez inne szkoły. Dlatego też studniówki odbywają się zazwyczaj w styczniu lub lutym.

Każda osoba na studniówkę może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Sam bal odbywa się często w jakiejś dużej sali weselnej lub okolicznościowej. Zaczyna się pierwszy taniec od poloneza, w którym udział bierą oczywiście uczniowie, dyrektor szkoły oraz kilku nauczycieli. Później uczestnicy mają okazje zjeść jakiś obiad, a następnie można już przejść do zabawy. W zależności od tego, czy szkoła zamówi zespół muzyczny, czy DJ-a, cały bal maturalny opiera się na imprezie tanecznej. Organizowane są także różne zabawy, ale to mocno zależy od tego, co dana szkoła zorganizuje. Mogą to być różne skecze, pokazy filmików klasowych i dużo innych rzeczy.

Studniówka to wyjątkowy dzień, w którym można zapomnieć o szkole. Jest to też dobra okazja do tego, żeby poznać swoich nauczycieli z innej strony, a także żeby się z nimi pobawić. Oczywiście zwieńczeniem całej zabawy jest podanie tortu jako poczęstunku dla wszystkich.

Bal maturalny to także okazja, którą wykorzystują uczniowie do tego, aby napić się alkoholu w większym gronie, ale często jest to zabronione przez organizatorów imprezy. Lepiej unikać tego typu zabaw, ponieważ to może się źle skończyć dla winowajców, którzy zostaną przyłapani przez nauczycieli.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama