Nauka do matury za pomocą komórki? To możliwe!

2012-01-11 10:13:18

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opracowali pierwszą edukacyjną aplikację mobilną przeznaczoną dla maturzystów. Tablice maturalne z matematyki, fizyki i chemii można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy.

- Uczniowie szkół średnich przygotowujący się do matury często podczas nauki korzystają z Tablic Maturalnych. Jednak noszenie ze sobą kilkudziesięciu kartek bywa kłopotliwe. Dlatego postanowiliśmy opracować aplikację mobilną na telefony komórkowe z systemem Android – mówi Tigran Grigoryan, student SGGW.

Pierwszą jak dotąd aplikację edukacyjną przeznaczoną dla uczniów opracowali Łukasz Szypliński i  Tigran Grigoryan, studenci II roku informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie.

- Tablice Maturalne to trzy aplikacje zawierające tablice matematyczne, fizyczne i chemiczne. Aby korzystanie z tych aplikacji było wygodne i efektywne, każdą podzieliliśmy na działy. Dzięki temu, dwoma kliknięciami możemy dotrzeć do działu, który nas interesuje – mówi Łukasz Szypliński.

To nie koniec pomysłów studentów SGGW na projekty wykorzystujące urządzenia mobilne. Prace nad aktualizacją Tablic Maturalnych już trwają. Za kilka dni  Łukasz i Tigran  wprowadzą do nich opcje kalkulatora. Studenci opracują także aplikacje mobilne zawierające informator dla kandydatów na studia w SGGW, aplikacje współpracujące z portalem społecznościowym Facebook, gdzie zostaną wykorzystane na uczelnianym Fan page’u, aplikacje do lokalizacji i nawigowania na mapie w obrębie kampusu SGGW, czy wreszcie opracowanie mobilnych aplikacji do niektórych elementów wirtualnego dziekanatu, takich jak plan zajęć.

Ścisłą współpracę ze studentami już rozpoczęło Biuro Informacji i Promocji uczelni.

- Umiejętności i pomysły studentów SGGW to doskonałe rozszerzenie projektu już realizowanego na uczelni w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka pt. „Program unowocześniania kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów – uważa prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Aby zainstalować Tablice Maturalne na swój telefon, wystarczy odwiedzić internetową stronę SGGW, gdzie w zakładce „Dla kandydatów” umieszczono linki i szczegółową instrukcję www.sggw.pl

ip

Słowa kluczowe: aplikacja mobilna szkoła główna gospodarstwa wiejskiego tablica maturalna matematyka fizyka chemia

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Polscy maturzyści z nagrodą Outstanding Pearson Learner Awards za wybitne osiągnięcia

Trzy osoby z najlepszymi wynikami na świecie z międzynarodowej matury A Level!

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Co można zabrać ze sobą na maturę?

Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu - kształcenie przyszłych specjalistów w kosmetologii, fizjoterapii i technikach dentystycznych

Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej to kluczowy krok w kształtowaniu swojej przyszłości zawodowej.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Pokaż nam język – zakończenie XIII edycji - ogólnopolski konkurs lingwistyczny pokaż nam język języki obce stypendium finał xiii edycja

Blisko 17.000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w XIII edycji konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”.