zmień miasto

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019 - ogólnopolskie wyniki

Próbny egzamin gimnazjalny 2018/2019 z Operonem został zorganizowany w dniach 4-6 grudnia 2018 roku. Uczniowie za sprawą tych testów mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy i umiejętności. Wiemy już, jak poradzili sobie oni z arkuszowymi zadaniami. Zobacz ogólnopolskie wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2018/2019!

Zobacz, jak gimnazjaliści poradzili sobie z próbnymi egzaminami!Wybieralność przedmiotów

Według statystyk aż 76% uczniów zdecydowało się podejść do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Tylko 2% uczniów napisało testy z języka niemieckiego na tym samym stopniu.

Średnie wyniki z danych przedmiotów

W tegorocznych próbnych egzaminach Operonu najlepiej uczniom poszły testy z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Tutaj średni wynik wyniósł 72%. Następny w kolejności był ten sam przedmiot na poziomie rozszerzonym z notą 52%. Reszta nie poszła zbyt dobrze gimnazjalistom. Część humanistyczną napisali oni średnio na 48%, część matematyczno-przyrodniczą na 47%, a język niemiecki na 49% w przypadku podstawy, a 31% rozszerzenia. Najgorzej uczniowie poradzili sobie z matematyką (42%).

Średnie wyniki według województw

Próbne testy gimnazjalne Operonu 2018/2019 najlepiej napisali uczniowie z województwa małopolskiego, a najgorzej z województwa zachodnio-pomorskiego. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się także osoby zdające z regionów: łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: egzaminy.operon.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama