zmień miasto

Są już wyniki matur!

Wyniki matur 2009 zobacz >>

 

 Koniec męczarni tegorocznych maturzystów, oczekujących na wyniki! Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki i podsumowanie matur. Egzamin dojrzałości pomyślnie zaliczyło 79 procent zdających.

Do tegorocznej matury przystąpiło łącznie 415 tysięcy osób. Najlepiej egzamin poszedł uczniom liceów ogólnokształcących (89% zdało) i techników (67%). Spośród uczniów liceów profilowanych zdało 63%, liceów uzupełniających 43%, a techników uzupełniających 32%.

Nieco lepiej na egzaminie dojrzałości spisały się dziewczęta, spośród których zdało 80% przy 77% panów.

Geograficznie, matura najlepiej wypadła w województwie małopolskiem (82%). Po 81% maturzystów zdało w podlaskiem i lubelskiem, a po 80% w podkarpackiem i śląskiem. Dobry wynik województw tzw. ściany wschodniej jest pewnym zaskoczeniem. Stereotypowo przyjmuje się bowiem, że regiony "Polski B" stoją edukacyjnie na gorszym poziomie niż województwa zachodniej i centralnej Polski. Tymczasem w dolnośląskiem i lubuskiem egzamin dojrzałości zdało 75% maturzystów.

W wielkich miastach (powyżej 100 tys. mieszkańców) matura wypadła najlepiej - zdało tam 81% maturzystów. Najsłabiej egzamin dojrzałości zdawano na wsi, gdzie sukces osiągnęło 65% maturzystów.

Jak wypadła matura z poszczególnych przedmiotów? Z jezyka polskiego na poziomie podstawowym egzaminowani uzyskali średnio 52% punktów, a na rozszerzonym 59%. Kiepsko wypadł WOS (poziom podstawowy: 41%, rozszerzony: 44%). Nieźle maturzyści zaprezentowali się za to w językach (angielski: 61 i 70%, niemiecki: 54 i 72%, rosyjski: 60 i 74%, francuski: 65 i 69%, hiszpański: 73 i 71%, włoski: 58 i 64%).

Ogólne sprawozdanie z matury

Podsumowanie matury 2008

ŁM


Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama