zmień miasto

Strajk uczniów 2019 - młodzież dołącza do nauczycieli! [FOTO]

16 kwietnia 2019 roku odbył się symboliczny strajk uczniów, którzy wyrazili w ten sposób swoje poparcie dla protestujących nauczycieli. Oto jak wyglądała ich manifestacja we Wrocławiu.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: Strajk uczniów we Wrocławiu>>

Uczeń wyrażający poparcie dla protestu nauczycieli

Protest młodzieży

Strajk uczniów to kolejny epizod w strajku nauczycieli. Pomimo pewnych trudności, jakie rodzi protest, część uczniów wspiera nauczycieli uczestniczących w proteście. By dać swoim rodakom znać o swoich poglądach, młodzi ludzie postanowili wyjść przed wrocławski urząd wojewódzki i również strajkować.

Uczestniczący w wydarzeniu uczniowie wystąpili z własnoręcznie przygotowanymi materiałami, nawiązującymi estetyką do transparentów nauczycieli. Przeczytać mogliśmy na nich krytykę skierowaną w stronę Minister Anny Zalewskiej oraz wyrazy solidarności uczniów i rodziców z nauczycielami. Nie zabrakło też miejsca na charakterystyczny czarny wykrzyknik na pomarańczowym tle.

Cele strajku

Cele strajku, o których mówią m.in plakaty strajkujących nauczycieli to poprawa płac, dzięki której ma się zwiększyć jakość nauczania w Polsce. Mimo trudności związanych z przeprowadzeniem egzaminów, wygląda na to, że wiele osób rozumie działania protestujących i wspiera ich, mając na uwadzę wspólne cele i dobro polskiej edukacji.

KSK

fot. Krzysztof Zatycki

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama