Studia artystyczne na UP w Krakowie - Dni Otwartych Pracowni 2022

2022-03-24 10:32:24

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej z myślą o Kandydatach na studia otwiera swoje pracownie artystyczne zlokalizowane przy ul. Mazowieckiej 43 w Krakowie. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na Dni Otwartych Pracowni dla kandydatów na studia. Będzie to czas wypełniony inspiracjami do dalszego działania i szansa na poznanie Instytutu od kuchni.

Dzień Otwartych Pracowni na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Sprawdź, jak się studiuje w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej

Podczas Dni Otwartych Pracowni kandydaci na studia będą mogli: porozmawiać ze studentami i pracownikami, uzyskać informacje o rekrutacji, tworzeniu portfolio, przygotowaniu do egzaminu na studia. W zależności od charakteru pracowni materiały do pracy (farby podobrazia, przybory do rysowania, papier) powinny być przyniesione we własnym zakresie.

Harmonogram wydarzenia

Najbliższe spotkania odbędą się w poniższych terminach:

  • 24 marca, 15.00 18.30 – Pracownie Malarstwa prowadzone przez prof. Piotra Jargusza oraz prof. Marka Batorskiego (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 18 i 6),
  • 6 kwietnia, 8.00 – 11.00 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez dr Jacka Pasiecznego (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 6),
  • 6 kwietnia, 9.00 – 15.00 – Pracownia Rysunku prowadzona przez dr Ernesta Ogórka (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 3), 
  • 6 kwietnia, 12.00 – 15.00 – Pracownia Malarstwa prowadzona przez prof. Piotra Jargusza (adres: ul. Mazowiecka 43, Kraków, sala 18)

Informacje o kolejnych spotkaniach z cyklu Dni Otwartych Pracowni będą się pojawiać na Facebookuhttps://www.facebook.com/sztukaiedukacjaUPKrakow.

Program studiów

Absolwenci studiów prowadzonych przez Instytut realizują wiele ciekawych projektów oraz pracują branżach kreatywnych, a to wszystko jest możliwe dzięki wiedzy i umiejętnościom pozyskanym od specjalistów. Eksperymenty, doświadczenia, poznawanie tradycyjnych i nowoczesnych technik to tylko część procesu twórczego, odbywającego się w artystycznych zakamarkach Instytutu. W ofercie widnieje kilka kierunków I i II stopnia oraz studia podyplomowe.

Studiowanie Malarstwa na początku wiąże się z kształtowaniem bazowych umiejętności polegających na opanowaniu tradycyjnego warsztatu praz klasycznych technik artystycznych, które pozwolą na wypracowanie indywidualnego, niepowtarzalnego stylu artystycznego wyrazu. Odnalezienie własnej drogi ma miejsce z wykorzystaniem drogowskazów w postaci merytorycznego wsparcia praktyków – artystów – wykładowców Uniwersytetu Pedagogicznego.

Dyrektor Instytutu zwraca uwagę na wyrażanie siebie „Nie ograniczamy Was do pracy z płótnem i farbami. Możecie równolegle poznawać nowe media, rzeźbić, rysować. Do Was należy wybór. Łącząc różne metody artystycznej ekspresji, powstaną ciekawe projekty w Waszych głowach i w realu”.

Pedagogiczne kierunki studiów

Dla osób, przez które przemawia dusza nauczyciela, przygotowano studia pierwszego stopnia na kierunku Sztuka i Edukacja z dwiema specjalnościami:

  • Specjalność nauczycielska jest pierwszym etapem zdobywania kompetencji nauczyciela przedmiotów artystycznych. Kontynuacja kształcenia na II stopniu gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych uprawnień nauczycielskich do podjęcia pracy w szkole. Wiedza z dziedziny pedagogicznej łączy się tu z rozwojem umiejętności artystycznych.
  • Specjalność Animacja Kultury przygotowuje do zawodu animatora kultury, edukatora muzealnego i menedżera/organizatora wydarzeń kulturalnych oraz wielu innych zawodów wymagających połączenia swoich umiejętności artystycznych z kontaktami międzyludzkimi i biznesowymi. Pole działania jest bardzo szerokie. Absolwenci świetnie odnajdują się na rynku pracy. Prowadzą różnego rodzaju warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, organizują eventy, tworzą swoje agencje reklamowe. Możliwości są nieograniczone i zależą tylko od osobowości i preferencji danej osoby. 

Zaprasza Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej: https://imiea.up.krakow.pl/

ip

fot. Materiały Prasowe

Słowa kluczowe: Dzień Otwarty, Dni Otwartych Pracowni, studia, rekrutacja, teczka

Wiadomości z uczelni

Powtórka przed maturą z chemii - bezpłatny webinar Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Temat zajęć: "Roztwory i reakcje zachodzące w roztworach wodnych".

Dni Otwarte w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Zobacz, jakie niespodzianki czekają na siebie podczas Dni Otwartych.

Zdalny system kolejkowy w WSBiNoZ Łódź

Dzięki systemowi w prosty sposób będziesz mógł zarezerwować termin w siedzibie Uczelni.

Powtórka przed maturą z j. angielskiego "Strategie i zadania egzaminacyjne" - bezpłatny webinar WSZ w Gdańsku Gdańsk

Kolejna odsłona darmowych zajęć przedmaturalnych, organizowanych przez WSZ w Gdańsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2024: ruszają egzaminy dojrzałości. Co trzeba wiedzieć?

W tym roku egzamin dojrzałości zostanie przeprowadzony od 7 do 24 maja. Co warto o nim wiedzieć?

Co można zabrać ze sobą na maturę?

Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!

Matura z WOS-u 2024. Arkusze i odpowiedzi

Jak wyglądał tegoroczny egzamin z wiedzy o społeczeństwie?

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Możesz pracować z dziećmi. Nie potrzebujesz do tego wyższego wykształcenia! - szkoła policealna teb, alternatywa dla studiów

Istnieją zawody, które umożliwiają zatrudnienie w branży, jednocześnie nie wymagając tytułu magistra.