Możesz pracować z dziećmi. Nie potrzebujesz do tego wyższego wykształcenia!

2016-04-29 15:23:44 | artykuł sponsorowany

Od dawna istnieje przeświadczenie, że aby opiekować się dziećmi w przedszkolach, trzeba ukończyć studia wyższe. Nic bardziej mylnego! Istnieją zawody, które umożliwiają zatrudnienie w branży opiekuńczo - wychowawczej, jednocześnie nie wymagając tytułu magistra. Należą do nich ASYSTENT NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA.

Falstart zawodowy
    Marta ma 20 lat i w zeszłym roku zdawała maturę. Jej marzeniem były studia pedagogiczne. Niestety, kandydatów było tak wielu, że Marcie zabrakło kilku punktów do dostania się na wymarzony kierunek. Uznała, że skoro w tym roku się nie udało, to może próbować za rok, a teraz znajdzie inną alternatywę. Niestety, żaden z dostępnych kierunków na uczelniach wyższych nie spełniał jej oczekiwań – swoją karierę cały czas łączyła z pedagogiką i nie chciała rozpoczynać innej ścieżki edukacyjnej.

Szkoły policealne – szybki sposób na wielką zmianę
    Na pomoc Marcie przyszła jej ciotka Helena, która od paru lat pracuje jako ASYSTENT NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA w jednej z białostockich placówek. Kobieta po stracie pracy długo szukała zatrudnienia. W końcu postanowiła się przekwalifikować i to był strzał w dziesiątkę! Poradziła siostrzenicy, aby poszła w jej ślady i spróbowała nauki w szkole TEB Edukacja. Marta mogła w ten sposób rozpocząć naukę na kierunku ASYSTENT NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA, który trwa tylko 1 rok, a jednocześnie dostarcza uprawnień do pracy w placówkach wychowawczych, żłobkach lub klubach dziecięcych.

Kim jest Asystent Nauczyciela Przedszkola?
    Aby zapisać się do szkoły TEB Edukacja nie jest potrzebna matura – wystarczy wykształcenie średnie. W trakcie nauki słuchacze poznają zagadnienia z zakresu psychologii i pedagogiki, które są związane z opieką nad dziećmi. Umożliwi im to lepiej zrozumieć i podejmować działania z najmłodszymi. Po zakończeniu nauki Asystenci mogą podjąć pracę jako pomoc wychowawcy lub nauczyciela w przedszkolach. Wiele osób po zakończeniu szkoły ma możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w pracy jako prywatna opiekunka dziecięca. Absolwenci mają również możliwość pokierowania swoją karierą na takie dziedziny, jak np.: animator czasu wolnego w biurach podróży, hotelach oraz centrach rozrywki dla dzieci. Dodatkowo ukończenie szkoły policealnej na kierunku Asystent Nauczyciela Przedszkola to doskonałe przygotowanie do dalszego kształcenia na studiach wyższych o kierunku pedagogicznym  i sprawdzenie predyspozycji do ewentualnego zawodu nauczyciela.

Asystent Nauczyciela Przedszkola strzałem w dziesiątkę
    Marta po rozpoczęciu nauki w TEB Edukacja na kierunku Asystent Nauczyciela Przedszkola jest bardzo zadowolona. Już niedługo będzie mogła otworzyć swoją działalność gospodarczą i zająć się profesjonalnie opieką nad dziećmi. Teraz wie, że dobry zawód można osiągnąć w bardzo krótkim czasie, a szkoły policealna to bardzo dobra alternatywa dla studiów wyższych. 

TEB Edukacja – ponad 20 lat tradycji i szeroka oferta kierunków
Szkoły TEB Edukacja to niezawodny sposób na praktyczny zawód i dobrą pracę. TEB Edukacja łączy wszystko to, czego wymaga słuchacz: ofertę atrakcyjnych na rynku pracy kierunków, najlepsze wyposażenie pracowni, niespotykaną gdzie indziej ilość zajęć praktycznych oraz doświadczoną, profesjonalną kadrę, zaangażowaną w rozwój słuchaczy. Do tego nauka w TEB Edukacja jest często zupełnie bezpłatna. TEB Edukacja to dojrzały wybór, bezpieczna przyszłość i zawód od ręki. TEB Edukacja to skuteczny sposób na dobry zawód. W skład oferty wchodzą zawody: ASYSTENT NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA, ASYSTENTKA STOMATOLOGA, HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, PODOLOGIA I PIELĘGNACJA STÓP, REJESTRATORKA MEDYCZNA, TECHNIK ADMINISTRACJI i wiele innych.

Dowiedz się więcej na www.teb.pl

 

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: szkoła policealna teb, alternatywa dla studiów

Wiadomości z uczelni

Higiena stomatologiczna - nowość na UMB! Białystok

Oto nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Webinar dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej [styczeń 2021]

Już 14 stycznia o godzinie 17 odbędzie się kolejny webinar dla kandydatów na studia. Spotkajcie się z przedstawicielami UMCS online!

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia w Akademii Leona Koźmińskiego [25 sierpnia 2020]

Spotkanie informacyjne online dla kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie w Akademii Leona Koźmińskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Marka własna w biznesie - działaj strategicznie! - webinar WSB w Warszawie [styczeń 2021]

Dowiedz się, jak dobrze zacząć planować swoją karierę jeszcze w szkole średniej!

Matura 2021 bez obowiązkowych rozszerzeń oraz egzaminów ustnych i z możliwością zmiany deklaracji maturalnej

Podpisano rozporządzenie wprowadzające zmiany w wymaganiach maturalnych.

Od 18 stycznia klasy I-III wracają do zajęć stacjonarnych

Czy wiadomo coś o powrocie na zajęcia klas maturalnych?

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane