zmień miasto

Szkoła w USA chce wprowadzić kary cielesne dla uczniów

Szkoła ze stanu Georgia w USA wpadła na pomysł, aby wprowadzić kary cielesne dla uczniów. Według dyrektora placówki decyzja ta spowodowana jest faktem, że kiedyś tego typu działania były wykonywane za złe zachowanie uczniów i nikt przez długi czas nie miał z tym problemu.

Karą miałoby być uderzenie deską w pośladki.

Sprawa dotyczy szkoły The Georgia School of Innovation and Classics, która znajduje się w miejscowości Hephzibah. Wspomniana kara miałaby być dokonywania za złe zachowanie. Nauczyciel zyskałby prawo uderzenia dziecka deską w pośladki - nie mógłby jednak zrobić tego publicznie.

Określone zostały nawet konkretne wymiary deski, którą miałyby być wymierzane kary. Dokładne parametry to: 2 centymetry grubości, 15 centrymetrów szerokości i 60 centrymetrów długości. Uczeń mógłby zostać nią uderzony maksymalnie trzy razy.

Pomysł ten powstał także na podstawie podobnego prawa, które stosowane jest aktualnie w 19 stanach USA. Do prawnych opiekunów dzieci uczęszczających do szkoły w Hephzibah zostały już rozesłane formularze, w których mogą oni wyrazić zgodę na wprowadzenie kar cielesnych dla uczniów. Według władz placówki około jedna trzecia rodziców rozpatrzyła pozytywnie pomysł dyrekcji.

PW

fot. Pexels.com

Źródło: Onet.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama