Szybka nauka języków obcych z fiszkami - krok po kroku!

2021-11-23 12:45:03

Sposobów nauki języków obcych jest wiele. A każdy z nich charakteryzuje się określoną skutecznością i poziomem naszego zaangażowania, niezbędnym do osiągnięcia zamierzonych efektów. Jedne wymagają od nas więcej wysiłku – w tym tego związanego z logistyką i czasem. Inne zaś mniej. Wśród tych najprostszych i najmniej wymagających znajdziemy fiszki językowe, które umożliwiają szybką naukę języków obcych w prosty i wygodny sposób. Sprawdź, jak krok po kroku wykorzystać tę znaną i popularną metodę trwałego zapamiętywania informacji, do poszerzania swoich umiejętności językowych!

nauka języków obcych z fiszkami

Jak zacząć naukę z fiszek?

Jak wygląda w praktyce szybka nauka języków obcych  z fiszek https://www.fiszki.pl/jezyki/hiszpanski/? Naukę z fiszek można rozpocząć w każdej chwili. Co ważne, fiszki możemy wykonać samodzielnie. W najprostszej postaci są to po prostu tekturowe kartoniki z naniesionymi informacjami. Fiszki możemy wyciąć nawet ze zwykłych kartek papieru. Jeśli szkoda nam na to czasu, to nie ma problemu, bo na rynku znajdziemy wiele fiszek językowych, dostępnych w różnych wariantach i poziomach zaawansowania.

Gotowe fiszki oferowane są zarówno w zestawach dla początkujących, jak i dla średnio i bardziej zaawansowanych. Obejmują naukę słownictwa, konwersacji i gramatyki. Dodatkowo gotowe fiszki językowe są coraz częściej dostępne razem z aplikacją online. Pozwala to na prowadzenie nauki w sposób dwutorowy – czyli tradycyjnie i online, za pomocą komputera czy urządzeń mobilnych. Do tego otrzymujemy także nagrania audio, które pozwalają ćwiczyć poprawną wymowę słówek czy całych zwrotów. Na czym jednak tak naprawdę polega sekret skuteczności fiszek?

System powtórek z fiszek

Metoda nauki z fiszek została rozwinięta i opracowana przez Sebastiana Leitnera, który zrewolucjonizował podejście do nauki, twierdząc, że nie ma złych uczniów, są jedynie słabe metody nauczania. Stworzył on system nauki bazującej na fiszkach, który pozwala nie tylko na naukę, ale także na skuteczne utrwalanie jej efektów. W tym celu stosowany jest specjalny system powtórek, gdzie powtarzamy przede wszystkim ten materiał, który sprawia nam trudność.

W przypadku nauki języków obcych to właśnie słówka czy zasady gramatyczne, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, są najczęściej powtarzane. Im coś jest łatwiejsze, tym rzadziej stosowane są powtórki. System powtórek jest zorganizowany w postaci specjalnych pudełek, podzielonych przez przegródki. W każdej przegródce gromadzone są fiszki, począwszy od nowych i sprawiających nam trudność, skończywszy na tych, które pamiętamy najlepiej. Te fiszki, które zawierają najlepiej przyswojone dla nas informacje, odkładamy do ostatniej przegródki.

Szybka nauka języków obcych - pamiętaj o jednej zasadzie!

Nauka języka obcego z fiszek jest szybka i wygodna. Uczyć możemy się wszędzie, zarówno jadąc autobusem czy tramwajem, jak i leżąc w łóżku. Jest to także tani sposób na naukę języka obcego. A jego skuteczność zależy tylko od nas samych. Efektywność nauki języka z fiszek polega przede wszystkim na systematycznym powtarzaniu materiału. Wtedy wszystkie informacje będą coraz lepiej utrwalane.

fiszki do nauki hiszpańskiego

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: metody zapamiętywania, skuteczne zapamiętywanie, nauka z fiszkami

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Dzień Nauczyciela 2021 - Święto Edukacji Narodowej

Sprawdź, kiedy dokładnie wypada Dzień Edukacji Narodowej i czy odbywają się wtedy lekcje.

Nauczyciel Jutr@ i Nuczyciel Roku 2021

Sprawdź, u kogo warto się uczyć.

Rekrutacja na studia niestacjonarne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Zobacz, jak wygląda oferta rekrutacyjna na studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Na czym polega komisja wojskowa?

Sprawdź, jakie zasady kwalifikacji wojskowej obowiązują obecnie.

Porady dla przyszłych studentów logistyki. Co warto wiedzieć?

Przychodzimy z paroma wskazówkami, jak dobrze wejść w tryb studiowania na kierunku logistyka.

Stypendia Prezydenta Wrocławia dla młodzieży uzdolnionej artystycznie [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z rozdania nagród dla uczniów.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane