Zalety e-learningu

2016-09-13 14:38:00

Tak naprawdę to historia e-learningu zaczyna się już w XVIII wieku. Już wtedy prowadzono tzw. kursy korespondencyjne. Tym, co w znacznym stopniu usprawniło nauczanie na odległość, był postęp technologiczny za sprawą którego upowszechniono radio, telewizję, a także komputer i Internet. Od tej pory z nauki e-learningowej może korzystać każdy, kto posiada komputer z dostępem do Sieci.

Indywidualny tok
Główną korzyścią e-learningu jest indywidualny tok nauki. Uczestnik samodzielnie określa tempo w jakim chce się uczyć oraz wybiera czas i miejsce. W każdym momencie może wrócić do określonej partii materiału i powtórzyć ją tyle razy, ile tylko będzie potrzebował. Nie musi przy tym obawiać się opinii innych osób z grupy czy klasy. Ponadto, e-learning pozwala wykształcić pozytywne nawyki jak dobra organizacja czasu i systematyczna praca.

Urozmaicenie procesu nauczania
Dzięki platformom e-learningowym łatwiej jest przekazać wiedzę w różnorodny i ciekawy sposób. Twórcy kursów mogą stosować grafiki, filmy, gry, interaktywne zadania czy inne multimedia po to, by uczestnik jeszcze lepiej zrozumiał dany materiał.

Brak ograniczeń w dostępie do wiedzy
Bardzo często z różnych powodów, wiele osób nie ma możliwości zdobycia nowej wiedzy. Mogą być to powody czasowe np. osoba pracuje w nieunormowanych godzinach, a wybrane szkolenie odbywa się codziennie od 16-18. Wówczas, najprostszym rozwiązaniem jest e-learning, gdzie ta sama osoba będzie miała dostęp do materiałów w każdym momencie. Inną przeszkodą może być bariera geograficzna, wiążąca się z koniecznością dojazdu do danego miejsca. Platforma e-learningowa umożliwi jej dostęp do kursu z każdego miejsca w kraju. Jeszcze innym problemem może być bariera zdrowotna lub osobista. Osoby samotnie wychowujące dziecko, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, nie będą w stanie zdobywać wiedzy, tak jak studenci studiów stacjonarnych. Podobny problem mają osoby chore czy niepełnosprawne. E-learning jest dla nich szansą podniesienia swoich kwalifikacji, bez względu na różne przeszkody.

Szkolenia dla dużej grupy
Zdalne nauczanie to także możliwość przeprowadzenia szkolenia dla dużej grupy osób. Klasy, sale wykładowe czy sale konferencyjne mają z góry określoną ilość osób, jaką są w stanie pomieścić. A dzięki platformie e-learningowej dany kurs może zostać przeprowadzony dla wszystkich zainteresowanych.

Mniejsze koszty i oszczędność czasu

Dzięki zdalnemu nauczaniu, uczestnik oszczędza czas, który musiałby wykorzystać na dojazd do miejsca docelowego, gdzie miałoby odbywać się szkolenie. Zaoszczędzone minuty może przeznaczyć na dodatkową naukę lub inne obowiązki i zajęcia. Ostatnią zaletą e-learningu są zredukowane nakłady finansowe. Z racji tego, że dostęp do szkolenia jest możliwy z każdego miejsca (oczywiście wraz z komputerem i Internetem), uczestnik nie musi ponosić kosztów dojazdów czy zakwaterowania. Zazwyczaj cena szkolenia na platformie e-learningowej jest dużo niższa od kosztów np. nauki w trybie zaocznym.

E-learning to możliwość zdobycia wiedzy oraz podnoszenia kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu. Można korzystać ze szkoleń dedykowanych lub mieszanych łączących pracę z trenerem i samodzielną nauką jak np. bootcamp programistyczny. Jeśli zależy Ci na interaktywnej formie nauki, nie czekaj dłużej i zapisz się na kurs e-learningowy odpowiadający Twoim potrzebom.

 

Pierwszy w Polsce
bootcamp programistyczny oferujący naukę programowania przez internet.

ip

Słowa kluczowe: zalety e-learningu, nauka przez internet, bootcamp programistyczny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Od 18 stycznia klasy I-III wracają do zajęć stacjonarnych

Czy wiadomo coś o powrocie na zajęcia klas maturalnych?

Nowa decyzja MEN: zdalne nauczanie przedłużone do 24 grudnia 2020 r.

Poznaj najnowsze propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Studia od marca w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Nie czekaj z decyzją do jesieni i wybierz swój kierunek już dziś!

Szczepienia a powrót dzieci do szkół. Jest stanowisko Ministra Edukacji i Nauki

Pierwsi nauczyciele mogą być zaszczepieni już w styczniu 2021 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Chemia - co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ten kierunek studiów

Dowiedz się, co trzeba zrobić, żeby dostać się na chemię oraz jak wyglądają zajęcia na tym kierunku.

Ruszyły styczniowe testy przesiewowe dla nauczycieli związane z powrotem do szkół

Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale trwają przygotowania do wznowienia lekcji w stacjonarnych.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane