zmień miasto

Znane osoby bez matury

Czy matura to bzdura? Wiele osób martwi się o swoje wyniki z egzaminu dojrzałości. W społeczeństwie mówi się, że niezaliczona matura nie pozwala osiągnąć sukcesu. Tymczasem istnieją ludzie, którzy poradzili sobie w życiu bez świadectwa potwierdzającego zdanie tego typu testów. Poznaj najbardziej znane osoby bez matury!

Zobacz, jakie gwiazdy nie mają matury!

Gwiazdy bez matury

Życie bez matury jest możliwe. Doskonale pokazała to Marilyn Monroe, która nie ukończyła nawet liceum ogólnokształcącego, ponieważ bardzo szybko wyszła za mąż. Znana jest ona jednak ze swojej kariery aktorskiej – stała się nawet ikoną kultury popularnej.

Innym przykładem są osoby, które założyły własne firmy i odniosły ogromny sukces, jak np. Ingvar Kamprad, czyli pomysłodawca IKEI. Przedsiębiorca popularną markę stworzył mając zaledwie 17 lat, więc nie myślał nawet o zaliczeniu egzaminu dojrzałości. Jeszcze wcześniej rozsławił swoje nazwisko Walt Disney, który również nie ukończył szkoły średniej, ponieważ marzył o zajęciu się rysowaniem. Jego kariera rozpoczęła się od stworzenia Myszki Miki.

Znani polacy bez matury

Wśród Polaków także znajdziemy znane osoby, które nie mogą pochwalić się zdanym egzaminem dojrzałości. Jednym z nich jest Marek Hłasko, który zasłynął jako scenarzysta filmowy. Nie ukończył on szkoły średniej, ponieważ został wyrzucony za naruszenie przepisów. Zaczął pracować już w wieku 16 lat.

Celebryci bez matury występują także współcześnie. Dobrym przykładem jest Kamil Bednarek oraz Paweł Mikołajuw – znany jako Popek. Oboje zrobili kariery w branży muzycznej, mimo braku świadectwa dojrzałości. Matury nie ma jednak również Edyta Górniak oraz Agnieszka Chylińska - obie gwiazdy już w szkole średniej odnosiły wiele sukcesów, więc nie miały czasu na egzaminy.

Z braku świadectwa maturalnego znany jest także Maciej Maleńczuk, który nawet nie ukończył szkoły średniej, oraz Andrzej Wajda - reżysera wyróżnionego wieloma nagrodami usprawiedliwia jednak fakt, że podczas okupacji mógł on uczestniczyć jedynie w potajemnych lekcjach.

Okazuje się, że istnieją także politycy bez matury – w Polsce najsłynniejszy jest Lech Wałęsa. Były prezydent Polski skończył tylko Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie, po której nie miał możliwości napisania matury.

PW

Fot. Dominika Kosowska

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama