zmień miasto

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tornistra

Przeciążone plecaki uczniów w szkołach na wszystkich szczeblach edukacji to temat, który jest od wielu lat poruszany przez rząd i rodziców uczących się dzieci. Aby walczyć z tym zjawiskiem, został wprowadzony Międzynarodowy Dzień Tornistra, który będziemy obchodzić corocznie 1 października.

Dzień ten rozpoczyna projekt pt. "Miesiąc ważenia tornistrów".Przeciążone tornistry

Nadmiar przedmiotów szkolnych i brak szafek przystosowanych dla uczniów w wielu placówkach powoduje, że dzieci mają przeciążone tornistry, które potrafią ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Przez wiele lat podejmowano różne działania edukacyjne i organizacyjne - miały one na celu zlikwidować ten problem. Niestety, robiły to bezskutecznie.

Międzynarodowy Dzień Tornistra

W 2018 roku to święto odbędzie się po raz pierwszy. Jego celem jest ukazanie działań Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną poprzez edukację ukierunkowanę na profilaktykę wad postawy uczniów i ich problemy z kręgosłupem spowodowane nadmiarem książek w plecaku.

W Międzynarodowy Dzień Tornistra, który będzie co roku odbywał się 1 października, plecaki uczniów będą sprawdzane - zarówno wewnątrz, jak i z zewnętrz. Ma to zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na to, co powinno się nosić w torbach oraz jak odpowiednio pakować przybory potrzebne na lekcjach. Dotyczy to głównie uczniów szkół podstawowych.

Oficjalny Dzień Tornistra 1 października zainauguruje również akcję pt. "Miesiąc ważenia tornistrów", który również ma pomóc wzbudzić świadomość dotyczącą przeciążenia plecaków.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: men.gov.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama