50 osób w finale Olimpiady Logistycznej

2012-01-02 15:08:55

Znamy już wyniki II etapu IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  Najlepszy wynik - 30 punktów uzyskała Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry. Do finału zakwalifikowano 50 uczniów. Już 16 marca zmierzą się z zadaniami problemowymi. Ostatni etap olimpiady odbędzie się w siedzibie organizatora w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Zawody II etapu odbyły się 9 grudnia w 10 okręgach w całym kraju. Wzięło w nich udział 617 uczniów wyłonionych spośród rekordowej liczby 5652 uczestników. Tylko najlepsi przeszli do etapu trzeciego olimpiady. W zwycięskiej pięćdziesiątce sporo olimpijczyków, podobnie jak w III edycji olimpiady -  jest z województwa łódzkiego (7) oraz z województwa wielkopolskiego (7). Najwięcej zawodników wprowadziła placówka z Leszna - 4 młodych logistyków z Zespołu Szkół Ekonomicznych weźmie udział w finale. Osoby z najwyższymi wynikami drugiego etapu to: Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry (30 pkt.), Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa (28 pkt.), Michał Kosicki z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego (28 pkt.), Paulina Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia (28 pkt.) oraz Adrian Szulecki z Zespołu Szkół nr 2 ze Szczecinka (28 pkt.).

 „Po raz czwarty przygotowujemy się do organizacji finału olimpiady. To dla nas zawsze duże wyzwanie i zaszczyt. Gościć będziemy przecież 50 najlepszych młodych logistyków z kraju. Jak pokazują poprzednie edycje olimpiady, jest to wydarzenie, które często otwiera drzwi do kariery. Wszyscy finaliści olimpiady bez względu na dalsze wyniki, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. W tej chwili walczą o możliwość bezpłatnego studiowania w pierwszej w Polsce uczelni logistycznej oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów i sponsorów przedsięwzięcia.” – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Najlepsza „50” młodych logistyków właśnie dowiedziała się o zakwalifikowaniu do finału. Dwa  miesiące wytężonej pracy już za nimi. Rozpoczyna się najważniejszy okres przygotowań. Stawka jest naprawdę duża, toteż stopień trudności w kolejnych etapach coraz większy. Końcowa rozgrywka to zadania problemowe dotyczące logistyki we wszystkich obszarach łańcucha dostaw. Jakie emocje będą towarzyszyć młodym logistykom podczas finału olimpiady? Dowiemy się już niebawem.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

  • 21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach
  • 9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach
  • 16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

ip

Słowa kluczowe: olimpiada logistyczna wsl wyższa szkoła logistyczna poznań drugi etap finał

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Co powinieneś wiedzieć zanim pójdziesz na studia?

Zobacz, co czeka cię za murami uczelni.

Co można zabrać ze sobą na maturę?

Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć!

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Środki stylistyczne, które warto znać - środki stylistyczne, środki artystycznego wyrazu, środki poetyckie

Zbiór najważniejszych środków stylistycznych, które przydadzą się podczas egzaminu maturalnego.