zmień miasto

Dni wolne w roku szkolnym 2017/2018

Zbliża się Wszystkich Świętych, a po nich już z pewnością szybko zleci czas do końca roku. Z tego względu warto wiedzieć, kiedy zostały ustanowione dni wolne na rok szkolny 2017/2018. Trzeba przyznać, że tym razem ułożyło się to dosyć pechowo dla uczniów i nauczycieli.

Zbliżają się święta, więc warto wiedzieć, kiedy mamy wolne od szkoły.

Zacznijmy już od wcześniej wspomnianych Wszystkich Świętych. Tym razem 1 listopada wypada w środę, więc uczniowie nie mają co liczyć na długi weekend. Zostaje jedynie jeden dzień wolnego. Później 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości) wypada w sobotę, więc tutaj też nie możemy czuć się usatysfakcjonowani.

Następnie na dłuższe wolne uczniowie będą musieli czekać do końca grudnia. Ferie świąteczne planowane są od 23 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018. Pierwszy dzień roku wypada w poniedziałek, więc resztę tygodnia będzie trzeba przechodzić do końca w szkole. Na domiar złego 6 stycznia (Trzech Króli) wypada także w sobotę.

Kolejne dni wolne przyjdą dopiero pod koniec marca na Wielkanoc. Ferie zaplanowane zostały od 29 marca do 3 kwietnia. Następnie czeka nas Międzynarodowe Święto Pracy 1 maja, a także Święto Konstytucji 3 Maja. W tym czasie maturzyści i tak będą już po zakończeniu roku, ale zwykłych uczniów czeka jeszcze wolne 31 maja w Boże Ciało. Później zostanie tylko czekać do zakończenia roku szkolnego, które odbędzie się 22 czerwca 2018 roku.

Jak widzimy, plan na rok szkolny 2017/2018 nie wygląda różowo i odpadnie nam sporo wolnego. Nie załamujmy się jednak. Na pewno część osób może liczyć także na 3 dni wolnego w czasie egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się od 18 do 20 kwietnia 2018 roku oraz w trakcie matur, które zaczynają się dokładnie 4 maja 2018 roku.

Nie zostało nic innego, jak brać się poważnie do nauki, ponieważ jeszcze bardzo dużo czasu przed kolejnymi wakacjami. Pamiętajmy, że szkoła to miejsce, do której też można chodzić z chęcią i przyjemnością.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama