Emilian Kamiński krok po kroku spełnia swoje marzenia. Odwiedź Jego szkolę artystyczną KamArti przy Teatrze Kamienica

2021-07-20 12:24:20

Emilian Kamiński, wybitny aktor i reżyser spełnił swoje kolejne marzenie. W 2019 roku założył własną Szkołę Artystyczną KamArti, która działa przy Teatrze Kamienica w Warszawie. Jej założyciel wręczył właśnie pierwszym absolwentom dyplomy. – Odkąd pamiętam, moim marzeniem było stworzenie miejsca, w którym poprzez pracę i zaangażowanie, młodzi ludzie mogliby uczyć się zawodów związanych ze sztuką sceniczną – powiedział założyciel i dyrektor Teatru Kamienica, Emilian Kamiński.

Emilian KamińskiSzkoła KamArti - jedyna taka w Polsce

Szkoła KamArtiDwa lata temu w stolicy naszego kraju, powstała wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju Policealna Szkoła Artystyczna KamArti, która działa przy warszawskim Teatrze Kamienica. Kształci ona uczniów na trzech kierunkach: realizacje intermedialne, stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku oraz techniki scenograficzne.

Stworzenie profesjonalnej szkoły artystycznej od lat było moim marzeniem. Jako aktor, reżyser, właściciel teatru – wiem, jak ważne jest profesjonalne wsparcie wielu specjalistów, bez których żadna sztuka, produkcja, widowisko w teatrze, telewizji, plenerze, czy w sieci po prostu nie powstanie. Dźwięk, oświetlenie, scenografia, stroje, multimedia to elementy konieczne w każdej produkcji. Przez wiele lat dążyłem do tego, aby stworzyć odpowiednie warunki i edukować profesjonalistów. Praktyka jest niezbędna. Dlatego nasza szkoła, działa w oparciu o pełne zaplecze Teatru Kamienica, czy studio nagrań – wyznał pomysłodawca Szkoły Artystycznej KamArti.

Rozdano pierwsze dyplomy

Po koniec czerwca uczniowie, którzy przez dwa lata zgłębiali swoją wiedzę i zdobywali cenne doświadczenie na kierunku realizacje intermedialne, odebrali z rąk dyrekcji Teatru Kamienica - Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło oraz dyrektor szkoły Grażyny Karwowskiej-Winiarek dyplomy ukończenia szkoły. Warto dodać, że to pierwszy historyczny rocznik, który opuścił mury Szkoły KamArti.

Wcześniej absolwenci musieli przystąpić do egzaminu dyplomowego, który podzielony był na dwie części. Pierwsza miała formę ustną, podczas której sprawdzano wiedzę teoretyczną z historii sztuki. Ponadto, uczniowie zobowiązani byli zaprezentować swoje prace z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby. Natomiast część praktyczna związana była z pracą przy tworzeniu oprawy akustycznej, oświetleniowej oraz multimedialnej spektaklu teatralnego „Ekipa Kulka” w reżyserii Andrzeja Kałuszko. Pracowali nad tym przedsięwzięciem przez pół roku.

Przedpremierowa prezentacja spektaklu, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez publiczność, odbyła się 1 czerwca 2021 roku. Pracę uczniów Szkoły KamArti oceniła Państwa Komisja Egzaminacyjna. Wszyscy byli zgodni, co do tego, że zdający wykazali się naprawdę ogromnymi umiejętnościami w zakresie realizacji wydarzenia teatralnego. Ponadto, w pełni wykorzystali zdobytą wiedzę podczas dwuletniej nauki.

Jestem dumny, że w świat właśnie wyszli nasi pierwsi absolwenci. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności, pomogą im w realizacji zawodowych planów – powiedział Emilian Kamiński podczas ceremonii wręczenia dyplomów.

Trwa rekrutacja na trzy kierunki

W Policealnej Szkole Artystycznej KamArti cały czas trwa rekrutacja na kierunki, które otwierają drzwi do pracy w teatrze, na planach filmowych, przy koncertach i szeroko rozumianych wydarzeniach artystycznych i scenicznych. Zainteresowane osoby mogą zdecydować się na wybór jednej z trzech specjalizacji: realizacje intermedialne, stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku oraz techniki scenograficzne (modelarstwo i dekoratorstwo).

Na kierunku realizacje intermedialne słuchacze będą zdobywać wiedzę i umiejętności z realizacji dźwięku, oświetlenia scenicznego, a także z zakresu współczesnych technologii, które odgrywają coraz większą rolę podczas realizacji projektów scenicznych. Co więcej, będą także uczyć się, jak taki specjalistyczny sprzęt właściwie obsługiwać.

Niezwykle interesujący i oryginalny jest również kierunek stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku, podczas którego realizowane są zajęcia z zakresu wizażu, charakteryzacji oraz projektowania kostiumu. Uzyskując dyplom w tej dziedzinie, można rozwijać swoje pasje, zarówno w teatrze podczas różnych widowisk i przedsięwzięć artystycznych, jak również kreować wizerunek w szeroko rozumianej sferze biznesu. Daje on również możliwość współpracy z indywidualnymi osobami.

Techniki scenograficzne obejmują natomiast modelarstwo i dekoratorstwo. To kierunek stworzony dla osób, które marzą, aby pracować jako scenograf. W czasie dwuletniej nauki uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną, a także praktyczną. Szlifują swój warsztat pod kierunkiem doświadczonych specjalistów z branży.

Każdy, kto chce zostać uczniem Szkoły Artystycznej KamArti w Warszawie zobowiązany jest wypełnić formularz rekrutacyjny i umówić się na egzamin wstępny, który ma formę rozmowy kwalifikacyjnej. Najbliższy, ostatni już egzamin odbędzie się 28 sierpnia.

Dni Otwarte

Osoby zainteresowane nauką i zdobywaniem doświadczenia pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej w Szkole Artystycznej KamArti, działającej przy Teatrze Kamienica mogą wziąć również udział w specjalnych Dniach Otwartych. Odbędą się one 24 lipca oraz 14 sierpnia. W czasie takiej wizyty goście będą mieli wyjątkową okazję poznać szkołę i teatr "od kuchni" oraz podjąć ostateczną decyzję dotyczącą dalszej edukacji.

Już za kilka tygodni ruszamy z kolejnym rokiem szkolnym w KamArti. Kandydatów do naszej szkoły zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się 28 sierpnia – zakończył Emilian Kamiński.

Odwiedź Szkołę KamArti, poznaj ją bliżej i spróbuj swoich sił w jedynej takiej artystycznej szkole w kraju. Jej pomysłodawca już spełnił swoje marzenie. Teraz czas na Ciebie!

Artykuł Partnera

zdjęcie główne: Emilian Kamiński - założyciel szkoły KamArti / materiały Partnera

Słowa kluczowe: drzwi otwarte, rekrutacja, kierunki, Teatr Kamienica Warszawa

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Kortowo - kampus jak z amerykańskiego filmu!

Zobacz, jak wygląda i co zapewnia studentom kampus w Kortowie.

Szkoła policealna - łatwa i bezpłatna możliwość zdobycia nowych umiejętności i zawodu

Zobacz, co robią studenci po ukończeniu Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2021 - chemia

Sprawdź arkusze i odpowiedzi tegorocznej matury z chemii.

Dzień otwarty Game Design w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące kierunku Game Design.

Dni Otwarte w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Zobacz, jakie niespodzianki czekają na siebie podczas Dni Otwartych.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane