zmień miasto

Ferie zimowe 2017/2018 – terminy

Ferie w roku szkolnym to czas, na który czekają praktycznie wszyscy uczniowie. Tak jest w przypadku każdego święta, kiedy mamy do czynienia z większą ilością dni wolnych. Dlatego właśnie wyczekiwana jest przerwa między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, ponieważ pozwala ona zdecydowanie odpocząć. Jeszcze lepsze są jednak ferie zimowe, których terminy także już zdążyliśmy poznać.

Znamy już terminy ferii zimowych na początku 2018 roku dla poszczególnych województw.

Ferie zimowe są najdłuższym okresem, w którym uczniowie mają dni wolne od nauki. Trwają nawet dwa tygodnie, więc niedziwne, że jest to tak wyczekiwany czas. Termin nie jest jednak wyznaczony jeden na cały kraj. Każde województwo ma inny harmonogram, który przedstawiamy poniżej.

Ferie rozpoczną się dopiero na początku roku 2018. Jako pierwsze dni wolne otrzyma młodzież szkolna z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Rozpoczną oni ten czas od 15 stycznia, a zakończą 28 stycznia. Oznacza to, że po Nowym Roku pójdą oni do szkoły tylko na dwa tygodnie.

Następnie ferie rozpoczną dzieci z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ich wolne odbędzie się w okresie od 22 stycznia do 4 lutego 2018 roku. W tym przypadku uczniowie po okresie świątecznym udadzą się do szkoły na całe trzy tygodnie.

Jako przedostatnie są województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie i śląskie. Rozpoczną one ferie zimowe w dniu 29 stycznia. Będą trwały dwa tygodnie i uczniowie wrócą do szkoły dokładnie 12 lutego 2017 roku.

No i jako ostatnie są województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie. W tych regionach uczniowie będą mieć dni wolne od nauki w dniach 12-25 lutego 2018 roku.

Oczywiście każde województwo ma tyle samo dni wolnych, więc jest to podział w pełni sprawiedliwy. Jedyna losowość może wystąpić w pogodzie, które w jednej sytuacji może sprzyjać, a w drugiej nie. Pamiętajmy jednak, że ferie zimowe nie musza być okresem spędzonym bezczynnie. Można je naprawdę dobrze wykorzystać, zwłaszcza w przypadku przygotowań do matury 2018, która zbliża się nieubłagalnie.

Zobacz też terminy matur 2018>>

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama