Kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniki matur 2022?

2022-07-04 13:36:10

Tegoroczne majowe egzaminy są już przeszłością dla wielu licealistów i początkiem najdłuższych wakacji w ich życiu. Dopiero 5 lipca uczniowie ponownie będą musieli powrócić wspomnieniami do ostatnich minionych tygodni spędzonych w budynku liceum lub technikum. O której godzinie i gdzie maturzyści będą mogli spodziewać się wyników matury 2022?

Zobacz też: Matura 2022 - najważniejsze informacje, arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminów

Matura, egzamin maturalny 2022Wyniki matur 2022

Matury w tym roku trwały od 4 do 23 maja. Absolwenci liceum mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na poziomie podstawowy - obowiązkowym dla wszystkich uczniów z przedmiotów: matematyka, język polski i język angielski. Dodatkowo każdy z nich musiał przystąpić do jednego egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Według oficjalnych informacji podanych przez Centralna Komisję Egzaminacyjną wyniki matury 2022 zostaną opublikowane we wtorek 5 lipca. Już około godziny 8:30 na profilach maturzystów powinny pojawić się rezultaty ich starań podczas egzaminu dojrzałości.

Gdzie jest możliwe sprawdzenie wyników maturalnych?

Już jutro uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki matur z 2022 roku poprzez zalogowanie się do Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika. Każdy z maturzystów powinien dostać od szkoły swój indywidualny login i hasło do konta, które po wpisaniu pokażą im rezultaty napisanych egzaminów. Warto również pamiętać, że każdy uczeń ma możliwość zobaczenia swojej pracy na żywo, już po sprawdzeniu. Jednak, żeby móc to wykonać konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Poprawa matury 2022

Poprawa matury 2022 roku nastąpi już 23 sierpnia. Warto jednak zauważyć, że będą do niej mogły przystąpić tylko te osoby, które nie zdały jedynie jednego przedmiotu obowiązkowego na poziomie podstawowym. Aby zaliczyć egzamin dojrzałości, maturzysta powinien zdobyć minimum 30. proc punktów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

BS

fot. Krzysztof Zatycki

Źródło: trojmiasto.pl

Słowa kluczowe: matura 2022, wyniki egzmainu, CKE, kiedy i gdzie sprawdzić wyniki

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura 2022 - biologia arkusze i odpowiedzi

Sprawdź, jak by Ci poszedł egzamin w tym roku.

Matura z fizyki 2022 - arkusz i odpowiedzi

Odpowiedzi i arkusz CKE z matury z fizyki 2022

Matura 2022 - język angielski odpowiedzi i arkusze

Sprawdź, jakie zadania pojawiły się podczas egzaminu dojrzałości.

Czy matura z języka angielskiego zostanie unieważniona?

Jakie mogą być konsekwencje przecieków maturalnych?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura z chemii 2022 - arkusz CKE i odpowiedzi

Jak wygląda matura na poziomie rozszerzonym z chemii?

Matura 2022 - WOS arkusze i odpowiedzi

Arkusze i rozwiązania zadań maturalnych z wiedzy o społeczeństwie.

Zalety i wady lekcji z native speakerem

Czy native speaker to jedyna opcja by mówić dobrze w języku angielskim?

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane