Kiedy uczniowie dostaną wyniki matur 2023?

2023-07-04 09:41:23

Już w piątek 7 lipca maturzyści zostaną poinformowani o wynikach matur. Punkty, które zdobędą, będą im potrzebne do rekrutacji na studia. Co wiadomo na temat nadchodzących wyników?

Zobacz też: Jak odwołać się do wyników matury 2023?

matura Wyniki matur 2023

W tym roku egzaminy maturalne odbywały się w dwóch formułach - 2015 i 2023. Wszystko to było spowodowane likwidacją gimnazjum kilka lat temu. Aby zdać egzamin, maturalny należy osiągnąć minimalny wynik z matur obowiązkowych. W ich skład wchodzą:

  • matura z języka polskiego - ustna i pisemna,
  • matura z języka nowożytnego - ustna i pisemna,
  • matura z matematyki.

Dodatkowo każdy maturzysta musiał przystąpić do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Żeby zdać ostatnie sprawdziany z wiedzy na tym etapie edukacji, absolwenci szkół muszą osiągnąć przynajmniej 30% punktów. 

Jak uczniowie dostaną informację o wynikach matur?

Wiadomo, że wyniki matur będą dostępne już 7 lipca. To właśnie tego dnia Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje je w formie online. Oznacza to, że każdy uczeń będzie mógł sprawdzić efekty swoich zmagań za pośrednictwem komputera, czy też telefonu. Wyniki będą również rozsyłane do szkół, które będą miały obowiązek przekazania ich maturzystom jeszcze w tym samym dniu. 

Niezdana matura

Osoby, które nie zdały jednego przedmiotu, będą miały szansę wziąć udział w sesji poprawkowej. Aby jednak było to możliwe, uczeń ten wcześniej uczestniczył w każdej maturze na poziomie podstawowym i co najmniej jednym rozszerzonym oraz żadne z tych egzaminów nie został unieważniony. Terminy sesji poprawkowej zostały wyznaczone na dni 21 i 22 sierpnia. Rozpoczną się one o godzinie 9:00.

BS

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: matura, egzamin maturalny,, egzamin, 2023, wyniki, 7 lipca

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak wyglądają studia ratownictwa medycznego?

Dowiedz się gdzie najlepiej studiować ratownictwo medyczne, aby zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną na wysokim poziomie.

Jak wygląda kalendarz na rok szkolny 2023/2024?

Początek roku szkolnego już 4 września.

Początek roku szkolnego - jak sobie radzić?

Rozpoczęcie szkoły po wakacjach może wiązać się ze stresem.

Ubezpieczenie szkolne - jak działa?

Jak zabezpieczyć dziecko w szkole?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak maturzyści zareagowali na majowy egzamin z informatyki?

Poznaj szczegóły matury z informatyki 2023.

Wyprawka szkolna - w co się zaopatrzyć?

Zobacz, co uczniowie muszą posiadać w wyposażeniu, aby dobrze rozpocząć rok szkolny.

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Jak wyglądają studia ratownictwa medycznego? - powislanska.edu.pl, ratownictwo medyczne studia

Dowiedz się gdzie najlepiej studiować ratownictwo medyczne, aby zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną na wysokim poziomie.