zmień miasto

MEN zapowiada dodatkowe rozwiązania na przyspieszenie podwyżek dla nauczycieli

Anna Zalewska chce przyspieszyć podwyżki dla nauczycieli. Ministerstwo Edukacji Narodowej jest już po rozmowach z Ministerstwem Finansów i planuje szereg dodatkowych rozwiązań, które pozwolą nauczycielom otrzymać lepsze warunki pracy. Zobacz, co dokładnie planuje MEN!

Zobacz, w jaki sposób Ministerstwo Edukacji Narodowej chce przyspieszyć podwyżki dla nauczycieli!Zmiana w ustawie

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, aby nauczyciele mogli szybciej dostać podwyżki, o które walczą. Resort szykuje jednak również inne rozwiązania, które powinny pomóc wesprzeć ich pracę. W tym celu potrzebne są zmiany w ustawie Karta nauczyciela. Według planów do 10 lutego 2019 roku mają zakończyć się konsultacje ze związkami zawodowymi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, do końca czerwca dokument zostanie podpisany przez Prezydenta RP.

Planowane rozwiązania

Z podstawowych rozwiązań możemy wymienić m.in. ogólną podwyżkę, płatne zajęcia ponadprogramowe oraz dodatki do zasadniczej pensji pedagoga. Oprócz tego, Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje przywrócenie dawnego obowiązku corocznego uchwalania regulaminów wynagrodzeń nauczycieli.

Resort chce także, aby uprawnienia do dodatków za wyróżniającą pracę nauczyciela rozszerzono. Jeśli ustawa zostanie podpisana, początkujący pedagodzy będą mogli też liczyć na większe pieniądze dzięki programowi "Stażyście na start", który ma zostać wprowadzony już od 1 września 2019 roku.

Zobacz też, jak wyglądała ostatnia propozycja resortu na podwyżki dla nauczycieli >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: gov.pl/web/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama