Nowa decyzja MEN: zdalne nauczanie przedłużone do 24 grudnia 2020 r.

2020-11-24 11:29:20

Pandemia, z którą powoli uczymy się funkcjonować, nadal jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Każdego dnia musimy podejmować decyzje, które będą się wiązały zachowaniem bezpieczeństwa przez nas i naszych bliskich. W dniu 21 listopada odbyła się konferencja premiera, na której przedstawiono kolejne obostrzenia przewidziane do końca roku. Do kiedy uczniowie zostaną w domach?

Nauczanie zdalneEdukacja podczas pandemii COVID-19

Chociaż nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli od nauki stacjonarnej, to już niedługo po ponownym otwarciu szkół zauważono nagły przyrost zachorowań. Zmusiło to rząd do zamknięcia placówek edukacyjnych, przez co nauka ponownie zaczęła odbywać się online. Chociaż wszyscy mieli nadzieję, że będzie to tylko chwilowe rozwiązanie to z miesiąca na miesiąc uczniowie, jak i nauczyciele musieli przyzwyczaić się do edukacji zdalnej. Gwałtownie rosnące wyniki zachorowań w listopadzie, często przekraczające liczbę 20 tys. zakażonych na dobę, ponownie zmusiło rządzących do przedłużenia okresu zdalnego nauczania.

Do kiedy przedłużono zdalne nauczanie?

W dniu 21 listopada 2020 roku odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, czy Adam Niedzielski. Zaprezentowano na niej dalsze działania związane z walką z COVID-19 w kraju. Oprócz poruszenia tematu ferii zimowych ogłoszono także, że termin zdalnego nauczania zostaje przedłużony do 23-24 grudnia. Premier wspomniał także o powolnym planie odmrażania gospodarki, który ma się rozpocząć już od 28 listopada, kiedy sklepy w galeriach handlowych znowu zostaną otwarte. Sytuacja dotyczącą klubów fitness, restauracji, kin, czy teatrów pozostaje jednak bez zmian.

Nowy zakres wiedzy - matura 2021

W związku z problemami, które niesie ze sobą edukacja zdalna, głos w tej sprawie zabrał minister edukacji i nauki - Przemysław Czarnek. W dniu 19 listopada ogłosił on swój plan dotyczący egzaminów, które mają się odbyć w 2021 r. W związku z utrudnionym procesem nauczania spowodowanym przez pandemię COVID-19 planowane są zmiany w zakresie wiedzy sprawdzanej na maturze i egzaminie ósmoklasisty. Największa modyfikacja najprawdopodobniej będzie dotyczyła braku obowiązku przystępowania do przynajmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Panująca pandemia sprawiła, że od dłuższego czasu musimy brać pod uwagę nowe obostrzenia. Chociaż większość z nas liczyła, że nowy rok może nieść ze sobą nowe możliwości, niestety COVID-19 nie zniknie wraz ze zmianą daty w sylwestra. Już teraz możemy zauważyć, że należy przygotowywać się na kolejne, ciężkie miesiące walki z gwałtownym przyrostem zachorowań. Dbajmy więc o swoje zdrowie poprzez noszenie maseczek, częste mycie dłoni, czy utrzymywanie odstępów.   

BS

fot. Julia M Cameron z Pexels

Źródło: tvn24.pl, dziennikzachodni.pl

Słowa kluczowe: edukacja zdalna, nauczanie online, pandemia, konferencja premiera, do kiedy, nowe zasady, egzaminy

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Od 18 stycznia klasy I-III wracają do zajęć stacjonarnych

Czy wiadomo coś o powrocie na zajęcia klas maturalnych?

Próbna matura Nowa Era 2021 - harmonogram

Egzaminy próbne z Nową Erą odbywać się będą od 7 do 14 stycznia 2021 roku.

Funkcjonowanie szkół po 18 stycznia - jak będą wyglądały lekcje klas I-III?

Ograniczony ma być m.in. kontakt pomiędzy różnymi klasami.

Ruszyły styczniowe testy przesiewowe dla nauczycieli związane z powrotem do szkół

Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale trwają przygotowania do wznowienia lekcji w stacjonarnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Higiena stomatologiczna - nowość na UMB! Białystok

Oto nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Przesiewowe testy nauczycieli - wyniki i statystyki

Koronawirusa wykryto u 2% pracowników szkół.

Matura 2021 - terminy dodatkowe egzaminów

Nie udało nam się dotrzeć na egzamin lub w domu zatrzymała nas kwarantanna? Arkusze wypełnimy w terminie dodatkowym.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Egzaminy eksternistyczne. Co warto o nich wiedzieć? - egzamin eksternistyczny, zasady, wnioski

Zobacz, co trzeba wiedzieć o egzaminach eksternistycznych na każdym etapie kształcenia!