Poznaj PARAFRAZUJ.PL

2016-09-15 13:10:47

PARAFRAZUJ.PL - to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja służąca do automatycznej przeróbki tekstu wraz z zachowaniem jego sensu. Specjalny algorytm umożliwia synonimizację słów, wykrywanie i zamianę form fleksyjnych, jak również parafrazę zwrotów, wyrażeń, a nawet całych zdań.

Zamienia on tekst, który zostanie do niego wprowadzony, na tekst o tym samym znaczeniu, jednakże ujęty innymi słowami.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta i podobna do wielu popularnych tłumaczy dostępnych w Internecie. Po wypełnieniu pola "Wprowadź tekst" wystarczy wcisnąć przycisk "Parafrazuj!" i gotowe. Nie trzeba już żmudnego wyszukiwania synonimów słowo po słowie, wystarczy wprowadzić interesujący nas tekst do sparafrazowania, a program wykona za nas całą pracę. Wierzymy, że okaże się to bardzo przydatne zarówno w szkole, w pracy, jak również w życiu codziennym.

W obecnej formie program działa w testowej wersji DEMO, którą można znaleźć pod adresem http://www.parafrazuj.pl Aby autorzy mogli rozbudować bazę i w pełni wykorzystać możliwości algorytmu uruchomili zbiórkę w serwisie PolakPotrafi pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/parafrazuj

Dzięki społecznościowej formie finansowania mogą udostępnić wszystkim gotowy produkt zupełnie za darmo. Dodatkowo każdy może przyczynić się do jego rozwoju, a nawet zapisać się na stałe w kodzie programu – dla wspierających autorzy przygotowali bowiem atrakcyjne nagrody, o których możecie przeczytać na stronie PolakPotrafi.

Autorzy projektu chcieliby także stworzyć wokół projektu społeczność, która pomagałaby im w ulepszaniu programu. Mają nadzieję, że zachęcą użytkowników do przesyłania swoich sugestii i pomysłów na rozbudowę. Są otwarci na wszelkie propozycje! Znajdziesz ich na FACEBOOKU pod adresem http://www.facebook.com/parafrazuj/, gdzie z łatwością można się z nimi skontaktować.

 

ip

Słowa kluczowe: parafrazuj, zmiana tekstu na inny, jak pracować na synonimach

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • jest moc [1]

    loool, teraz siedze w szkole, i już wiem jak bd wyglandac moje wypracowania. A tak serio, to czemu tam smsami nie mozna placic? pzdr

    ~młody, 2016-09-16, 11:16:40
  • LUBIE TO! [0]

    No i takie projekty mi się podobają :) no to trzeba się dorzucic :)

    uczeń, 2016-09-16, 10:09:07

Aktualności

Polecane książki - znajdź coś dla siebie

Przedstawiamy polecane książki, które warto przeczytać podczas wolnego czasu.

Nauczyciel Jutr@ i Nuczyciel Roku 2021

Sprawdź, u kogo warto się uczyć.

Trwa ogólnopolski projekt edukacyjny Akademia Wiedzy o Zdrowiu

Zobacz, kto może wziąć udział w wydarzeniu.

Nauka zdalna we wszystkich szkołach od 20 grudnia

Dowiedz się więcej o najnowszym rozporządzeniu MEiN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zarządzanie - czego się spodziewać, wybierając te studia?

Zarządzanie jest kierunkiem dosyć uniwersalnym. Sprawdźcie, dlaczego?

Na czym polega komisja wojskowa?

Sprawdź, jakie zasady kwalifikacji wojskowej obowiązują obecnie.

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Strajk nauczycieli od 8 kwietnia - jest odpowiedź MEN! - strajk, protest, resort edukacji, wynagrodzenia

Zobacz, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na zapowiedź strajku!