Poznaj PARAFRAZUJ.PL

2016-09-15 13:10:47

PARAFRAZUJ.PL - to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja służąca do automatycznej przeróbki tekstu wraz z zachowaniem jego sensu. Specjalny algorytm umożliwia synonimizację słów, wykrywanie i zamianę form fleksyjnych, jak również parafrazę zwrotów, wyrażeń, a nawet całych zdań.

Zamienia on tekst, który zostanie do niego wprowadzony, na tekst o tym samym znaczeniu, jednakże ujęty innymi słowami.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta i podobna do wielu popularnych tłumaczy dostępnych w Internecie. Po wypełnieniu pola "Wprowadź tekst" wystarczy wcisnąć przycisk "Parafrazuj!" i gotowe. Nie trzeba już żmudnego wyszukiwania synonimów słowo po słowie, wystarczy wprowadzić interesujący nas tekst do sparafrazowania, a program wykona za nas całą pracę. Wierzymy, że okaże się to bardzo przydatne zarówno w szkole, w pracy, jak również w życiu codziennym.

W obecnej formie program działa w testowej wersji DEMO, którą można znaleźć pod adresem http://www.parafrazuj.pl Aby autorzy mogli rozbudować bazę i w pełni wykorzystać możliwości algorytmu uruchomili zbiórkę w serwisie PolakPotrafi pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/parafrazuj

Dzięki społecznościowej formie finansowania mogą udostępnić wszystkim gotowy produkt zupełnie za darmo. Dodatkowo każdy może przyczynić się do jego rozwoju, a nawet zapisać się na stałe w kodzie programu – dla wspierających autorzy przygotowali bowiem atrakcyjne nagrody, o których możecie przeczytać na stronie PolakPotrafi.

Autorzy projektu chcieliby także stworzyć wokół projektu społeczność, która pomagałaby im w ulepszaniu programu. Mają nadzieję, że zachęcą użytkowników do przesyłania swoich sugestii i pomysłów na rozbudowę. Są otwarci na wszelkie propozycje! Znajdziesz ich na FACEBOOKU pod adresem http://www.facebook.com/parafrazuj/, gdzie z łatwością można się z nimi skontaktować.

 

ip

Słowa kluczowe: parafrazuj, zmiana tekstu na inny, jak pracować na synonimach

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • jest moc [1]

    loool, teraz siedze w szkole, i już wiem jak bd wyglandac moje wypracowania. A tak serio, to czemu tam smsami nie mozna placic? pzdr

    ~młody, 2016-09-16, 11:16:40
  • LUBIE TO! [0]

    No i takie projekty mi się podobają :) no to trzeba się dorzucic :)

    uczeń, 2016-09-16, 10:09:07

Aktualności

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej zaprasza na studia II stopnia

Zobacz, na czym polegają studia II stopnia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej.

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku?

Zobacz, czemu warto wybrać Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

Matura 2021 - fizyka

Sprawdź arkusze i odpowiedzi egzaminu maturalnego z fizyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rekrutacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 2021/2022

Sprawdź dokładny termin rozpoczęcia rekrutacji na uczelni w Krakowie.

Informatyka - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów?

Poznajcie 6 najważniejszych rzeczy, o których musicie wiedzieć, wybierając te studia.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Egzaminy eksternistyczne. Co warto o nich wiedzieć? - egzamin eksternistyczny, zasady, wnioski

Zobacz, co trzeba wiedzieć o egzaminach eksternistycznych na każdym etapie kształcenia!