Poznaj PARAFRAZUJ.PL

2016-09-15 13:10:47

PARAFRAZUJ.PL - to pierwsza w Polsce darmowa aplikacja służąca do automatycznej przeróbki tekstu wraz z zachowaniem jego sensu. Specjalny algorytm umożliwia synonimizację słów, wykrywanie i zamianę form fleksyjnych, jak również parafrazę zwrotów, wyrażeń, a nawet całych zdań.

Zamienia on tekst, który zostanie do niego wprowadzony, na tekst o tym samym znaczeniu, jednakże ujęty innymi słowami.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta i podobna do wielu popularnych tłumaczy dostępnych w Internecie. Po wypełnieniu pola "Wprowadź tekst" wystarczy wcisnąć przycisk "Parafrazuj!" i gotowe. Nie trzeba już żmudnego wyszukiwania synonimów słowo po słowie, wystarczy wprowadzić interesujący nas tekst do sparafrazowania, a program wykona za nas całą pracę. Wierzymy, że okaże się to bardzo przydatne zarówno w szkole, w pracy, jak również w życiu codziennym.

W obecnej formie program działa w testowej wersji DEMO, którą można znaleźć pod adresem http://www.parafrazuj.pl Aby autorzy mogli rozbudować bazę i w pełni wykorzystać możliwości algorytmu uruchomili zbiórkę w serwisie PolakPotrafi pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/parafrazuj

Dzięki społecznościowej formie finansowania mogą udostępnić wszystkim gotowy produkt zupełnie za darmo. Dodatkowo każdy może przyczynić się do jego rozwoju, a nawet zapisać się na stałe w kodzie programu – dla wspierających autorzy przygotowali bowiem atrakcyjne nagrody, o których możecie przeczytać na stronie PolakPotrafi.

Autorzy projektu chcieliby także stworzyć wokół projektu społeczność, która pomagałaby im w ulepszaniu programu. Mają nadzieję, że zachęcą użytkowników do przesyłania swoich sugestii i pomysłów na rozbudowę. Są otwarci na wszelkie propozycje! Znajdziesz ich na FACEBOOKU pod adresem http://www.facebook.com/parafrazuj/, gdzie z łatwością można się z nimi skontaktować.

 

ip

Słowa kluczowe: parafrazuj, zmiana tekstu na inny, jak pracować na synonimach

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • jest moc [1]

    loool, teraz siedze w szkole, i już wiem jak bd wyglandac moje wypracowania. A tak serio, to czemu tam smsami nie mozna placic? pzdr

    ~młody, 2016-09-16, 11:16:40
  • LUBIE TO! [0]

    No i takie projekty mi się podobają :) no to trzeba się dorzucic :)

    uczeń, 2016-09-16, 10:09:07

Aktualności

MEN zapowiada powrót do stacjonarnej nauki we wrześniu 2020

Nauka zdalna będzie wykorzystywana jedynie jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

Jak zostać programistą? Obalamy 5 mitów!

Jeśli jesteś w liceum lub technikum albo na początku studiów, to jest to dobry moment, aby pomyśleć o karierze... programisty.

Inicjator w Akcji 2020 - program wsparcia dla projektów edukacyjno-społecznych

Zbierz zespół i zrealizuj swój autorski projekt ze wsparciem finansowym i merytorycznym!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia w Akademii Leona Koźmińskiego [25 sierpnia 2020]

Spotkanie informacyjne online dla kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie w Akademii Leona Koźmińskiego.

Nabór uzupełniający w Akademii Morskiej w Szczecinie [2020/2021]

Dowiedz się, jak zapisać się na studia w AMS!

Matura 2020 - jakie wyniki uzyskali maturzyści? [Statystyki]

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości w 2020 roku. Jak wypadli tegoroczni maturzyści?

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Strajk nauczycieli od 8 kwietnia - jest odpowiedź MEN! - strajk, protest, resort edukacji, wynagrodzenia

Zobacz, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na zapowiedź strajku!