Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

2024-01-25 13:37:56

Chcesz w przyszłości wykonywać prestiżowy zawód? Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem studiów, nie masz problemów z przelewaniem myśli na papier i nie przeraża Cię ciężka praca, zdecyduj się na studia prawnicze. To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Studia prawniczeStudia prawnicze - ile trwa nauka?

Standardowo studia prawnicze trwają 5 lat – są to jednolite studia magisterskie. Sporo, prawda? Dobra wiadomość jest jednak taka, że czas spędzony na uczelni można skrócić – możesz szybciej ukończyć studia i zdobyć tytuł, a następnie ubiegać się o przyjęcie na aplikację. Jak to możliwe? Kluczem jest ITS, czyli Indywidualny Tok Studiów. Niektóre uczelnie, jak Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie, umożliwiają kształcenie właśnie w tym trybie. Studenci, którzy zdecydują się na ITS, mogą uzyskać dyplom kierunku prawo w zaledwie 3,5 roku.

Studia prawnicze na ewspa.edu.pl mają przemyślany program – studenci zdobywają wiedzę przede wszystkim z tych przedmiotów, które są ściśle związane z prawem. Dodatkowym plusem jest możliwość poszerzenia swoich zainteresowań już po przyswojeniu podstawowych informacji – studenci wybierają zajęcia fakultatywne. Możliwość skrócenia okresu studiów i doboru zajęć to sposób, aby więcej czasu poświęcić na pogłębianie wiedzy z wybranych obszarów prawa.

Studia prawnicze na ewspa.edu.pl Co po studiach prawniczych?

Ukończenie studiów prawniczych (zarówno 5-letnich, jak i krótszych – w ramach ITS) daje duże możliwości – absolwenci mogą ubiegać się o pracę w sektorze prywatnym, organizacjach pozarządowych i administracji państwowej. Jednak wiele osób po zdobyciu dyplomu rozważa aplikację. Aby się na nią dostać, konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu. Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie przygotowuje do tego etapu – studenci prawa mogą:

  • korzystać z zajęć tutorskich – indywidualne zajęcia z członkami kadry dydaktycznej pozwalają rozwijać kompetencje, są też nieocenione z perspektywy studentów przygotowujących się np. do wystąpienia na konferencji;
  • uczestniczyć w symulacjach procesów sądowych – to integralna część zajęć na kierunku prawo, która pozwala studentom wykorzystać w praktyce posiadaną wiedzę i przetestować swoje zdolności oratorskie;
  • brać udział w stażach i praktykach – staż w kancelarii radcy prawnego czy adwokata pomaga zrozumieć, jak wygląda codzienna praca prawnika.

praca prawnikaNa jakiej uczelni studiować prawo?

Maturzyści, którzy chcą studiować prawo, mają sporo możliwości – kierunek ten jest proponowany przez wiele uczelni. Jedną z nich jest Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie. Dlaczego warto wybrać właśnie tę uczelnię? Powodów jest kilka:

  • kadra dydaktyczna ma wsparcie ze strony m.in. adwokatów i sędziów;
  • zajęcia są prowadzone przez praktyków;
  • uczelnia kładzie duży nacisk na wiedzę praktyczną – na zajęciach omawiane są liczne case studies;
  • osoby ubiegające się o indeks mogą wybrać tryb studiów – dzienny lub niestacjonarny;
  • możliwe jest studiowania online – w ramach studiów niestacjonarnych.
studiowanie onlineEuropejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie proponuje też studia prawnicze w Londynie. Zajęcia są prowadzone po polsku. To ciekawa propozycja dla osób, które myślą o tym, aby połączyć podróżowanie i naukę angielskiego ze studiami.

Artykuł Partnera

fot. Stock.Adobe.com/materiały Partnera

Słowa kluczowe: ewspa.edu.pl, studia prawnicze, studiowanie prawa

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Ciekawe kierunki studiów dla osób kreatywnych

jakie kierunki studiów wybrać?

Etnologia i antropologia kulturowa - kierunek, który pozwala lepiej zrozumieć człowieka

Zobacz, czym zajmuje się antropologia kulturowa i jakie wyzwania czekają osobę, które podejmuje się tego kierunku studiów.

Biologia - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy warto studiować biologię.

Porady dla przyszłych studentów logistyki. Co warto wiedzieć?

Przychodzimy z paroma wskazówkami, jak dobrze wejść w tryb studiowania na kierunku logistyka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kierunki studiów związane z literaturą i pisaniem

Dla osób zainteresowanych literaturą oraz sztuką pisania czeka wiele ciekawych kierunków studiów.

Na czym polega studiowanie cyberbezpieczeństwa?

Zobacz, jak wygląda studiowanie cyberbezpieczeństwa i czy warto udać się na ten kierunek.

Socjologia - co warto wiedzieć o jej studiowaniu?

Zobacz, co daje studiowanie socjologii i jakie są po niej perspektywy zawodowe.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Kierunki studiów związane z literaturą i pisaniem - studia, maturzysta, kierunki studiów, literatura, studia pisarskie, edytorstwa

Dla osób zainteresowanych literaturą oraz sztuką pisania czeka wiele ciekawych kierunków studiów.