zmień miasto

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019 - część humanistyczna [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Koniec roku zawsze stoi pod znakiem próbnych egzaminów. Tym razem czekają na gimnazjalistów arkusze przygotowane przez Operon, które po raz pierwszy uczniowie otrzymają 4 grudnia 2018 roku. To właśnie wtedy odbędą się testy z części humanistycznej - na początku z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie z języka polskiego. Przed podejściem do zadań warto zapoznać się z epokami literackimi, a także lekturami z gwiazdką. Poniżej możecie sprawdzić, o której godzinie odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem 2018/2019 z części humanistycznej.

Próbne egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej zaplanowane zostały na 4 grudnia 2018 roku.

ARKUSZE I ODPOWIEDZI DO PRÓBNYCH EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH Z CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ SĄ JUŻ DOSTĘPNE >>

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019  – język polski,  historia i wiedza o społeczeństwie – 4 grudnia 2018

9:00 – Egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut)
11:00 - Egzamin z języka polskiego (90 minut)

W godzinach 10:00-11:00 planowana jest przerwa dla uczniów. Po zakończeniu obu egzaminów - zależnie od szkoły - gimnazjaliści będą kontynuować lekcje lub wrócą do domów.

Próbne egzaminy gimnazjalne dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019 z części humanistycznej - co się pojawiło?

Na próbnym egzaminie gimnazjalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie musieli popisać się wiedzą książkową dotyczącą m.in. starożytnego Bliskiego Wschodu oraz Europy w czasach Karola Wielkiego. Niektóre rozwiązania zadań można było znaleźć w załączonych arkuszowych materiałach, takich jak np. ilustracje, teksty, drzewo genealogiczne Piastów i mapa Rzeczypospolitej w XVI wieku. Punkty dało się też zdobyć dzięki odpowiedniemu rozpoznaniu stylów architektonicznych.

Na teście z języka polskiego trzeba było standardowo rozwiązać zadania otwarte i zamknięte. Większość z nich odnosiła się do podanych tekstów. Tym razem w arkuszach załączone zostały utwory, takie jak "Odwaga w imię społeczeństwa" Jakuba Motrenko, "Miasto, w którym chciałbym zamieskać" Adama Zagajewskiego, fragment "Czarnoksiężnika z Archipelagu" Ursuli K. Le Guin, "Dlaczego wow?" Mirosława Bańko. Na samym końcu gimnazjaliści musieli napisać rozprawkę o tym, czy spełnione obietnice budują zaufanie.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019  - harmonogram

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019 - część matematyczno-przyrodnicza [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2018/2019 - język obcy [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama