zmień miasto

Strajk nauczycieli od 8 kwietnia - jest odpowiedź MEN!

4 marca 2019 roku Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego wyznaczyło daty kolejnych strajków związanych z walką o podwyższenie pensji pedagogów. Kolejne protesty zapowiedziano od 8 kwietnia 2019 roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej odniosło się do decyzji ZNP. Zobacz, co dokładnie resort edukacji sądzi o strajkach!

Zobacz, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na zapowiedź strajku!Nauczyciele przyłączają się do strajku

Związek Nauczycielstwa Polskiego ostrzegł pedagogów, że strajki mogą zakłócić przebieg egzaminów w szkołach oraz plany życiowe uczniów związane z rekrutacją. Mimo to według danych z oddziałów ZNP w spór  zbiorowy weszło już około 78% szkół i placówek oświatowych w naszym kraju. Nauczyciele chcą walczyć o dodanie nawet 1000 złotych do ich podstawowego wynagrodzenia.

Odpowiedź MEN

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej na strajkach najwięcej stracą rodzice i ich dzieci. Zdaniem podsekretarza stanu w MEN - Macieja Kopcia - pedagodzy nie przystąpią do żadnych działań, które miałyby charakter destrukcyjny dla systemu edukacji.

Jednocześnie resort edukacji zapowiada prace nad wynagrodzeniami dla nauczycieli. Kierunki zmian mają zostać przedstawione do końca czerwca 2019 roku. Do tej pory Ministerstwo Edukacji Narodowej zdążyło już zapewnić, że pracownicy szkół w Polsce będą mieli m.in. dodatki do pensji za zajęcia ponadprogramowe oraz podwyżki do podstawowych wynagrodzeń od września 2019 roku.

PW

fot. Krzysztof Zatycki

Źródło: interia.pl, serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja, znp.edu.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama