Znów pokażą nam język!

2012-02-10 12:36:40

„Czy lokalna duma = globalny podziw? Rzecz o promocji krajów i miast” to temat przewodni XII edycji konkursu lingwistycznego „Pokaż Nam Język”. Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się w trzech kategoriach: języku angielskim, niemieckim i francuskim. Na najlepszych czekają indeksy Wyższych Szkół Bankowych z rocznym stypendium oraz cenne nagrody rzeczowe.

XII edycji, 117 tysięcy uczestników
Pierwsza edycja „Pokaż Nam Język” odbyła się w 2001 roku w związku z obchodami Europejskiego Roku Języków. Przez jedenaście lat udział w konkursie wzięło ponad 117 tysięcy uczniów z całej Polski. W XII edycji, podobnie jak w ubiegłych, mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe w jednej z trzech kategorii: języku angielskim, niemieckim lub francuskim.

Uczniowie sprawdzą się on-line
Pierwszy etap Konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach, zostanie rozegrany za pośrednictwem Internetu. Po rejestracji Szkolnej Komisji Konkursowej (której dokonują nauczyciele między 13 lutego a 4 marca), uczniowie mogą na stronie www.pokaznamjezyk.pl przystąpić do I etapu językowych zmagań. Etap internetowy potrwa od 5 do 12 marca. Następnie najlepsi uczniowie z poszczególnych regionów spotkają się we właściwych Wyższych Szkołach Bankowych na półfinale i finale regionalnym.

Najlepsi z Dolnego Śląska będą debatować w WSB we Wrocławiu
Półfinał regionalny będzie polegać na rozwiązaniu testu, który dotyczyć będzie zarówno umiejętności stricte językowych, jak i wiedzy o kulturze krajów, w których mówi się danym językiem. Piątka uczniów, którzy zdobędą najwyższe wyniki na testach odpowiednio z angielskiego, niemieckiego i francuskiego, przejdzie do finału regionalnego, który będzie miał formę moderowanej debaty, prowadzonej oczywiście w języku obcym. Jej temat będzie nawiązywał do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu. Na zwycięzców finału regionalnego w poszczególnych językach czekają nagrody: indeksy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów oraz nagrody rzeczowe – między innymi sprzęt elektroniczny czy wydawnictwa językowe.

Superfinał ogólnopolski w tym roku nad morzem
Zwycięzcy finałów regionalnych z całej Polski spotkają się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku 13 kwietnia i ponownie zmierzą się w debacie prowadzonej w języku obcym. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

Więcej o konkursie na stronie: www.pokaznamjezyk.pl

ip

Słowa kluczowe: konkurs lingwistyczny pokaż nam język wsb wyższa szkoła bankowa wrocław języki obce

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu - kształcenie przyszłych specjalistów w kosmetologii, fizjoterapii i technikach dentystycznych

Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej to kluczowy krok w kształtowaniu swojej przyszłości zawodowej.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Maturzystom unieważniono egzaminy. Winna szkoła - unieważniona matura, błąd szkoły, inowrocław, oke

Winę ponosi szkoła, ale maturzyści mogą przystąpić do poprawki dopiero za rok.