zmień miasto

Deklaracje maturalne 2018/2019 - terminy i informacje

Już na początku roku szkolnego warto wiedzieć, jakie przedmioty chce się zdawać na egzaminach dojrzałości. W odpowiednim terminie należy złożyć specjalny dokument, który potwierdza, że podejdziemy w maju do matury. Zobacz, do kiedy trzeba wypełnić deklaracje maturalne 2018/2019.

Zobacz, kiedy w roku szkolnym 2018/2019 wypadają dni wolne!

Deklaracja maturalna 2018/2019  - po co się składa?

Deklaracje maturalne składa się po to, aby poinformować Centralną Komisję Egzaminacyjną, Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz naszą szkołę (liceum lub technikum), jakie przedmioty na poziomie podstawowym i rozszerzonym będziemy zdawać podczas egzaminów dojrzałości. Pozwala to nie tylko przygotować placówkom sale na testy i odpowiednią liczbę arkuszy, ale także stworzyć statystyki informujące o tym, ile osób w danym roku podchodzi do matury.

Jak wypełnić deklarację maturalną?

Deklaracja maturalna to specjalny dokument, który składa się z trzech części. Pierwsza z nich dotyczy naszych danych osobowych i informacji na temat szkoły, do której uczęszczamy. W drugiej wpisujemy nazwy obowiązkowych przedmiotów maturalnych - każdy musi podejść do podstawy z matematyki, języka polskiego pisemnego i ustnego oraz do wybranego języka obcego. W trzeciej części znajdziemy pola dotyczące egzaminów dodatkowych. Każdy maturzysta musi zdecydować się przynajmniej na jeden test na poziomie rozszerzonym. Maksymalnie można podejść do sześciu takich przedmiotów.

Termin składania deklaracji maturalnych

Składanie deklaracji maturalnych przez uczniów ostatnich klas liceum lub technikum rozpoczyna się wraz ze startem nowego roku szkolnego. Dostarczanie tego typu dokumentów do placówek potrwa do 1 października 2018 roku. O pilnowanie tej daty nie trzeba się martwić, ponieważ w większości szkołach w Polsce jest ona przypominana przez wychowawców.

Niektórzy zastanawiają się, jak zmienić przedmioty maturalne. 1 października 2018 roku to ostateczny termin składania deklaracji maturalnych 2018/2019! Należy dostarczyć dokument do tego czasu, jednak na przełomie stycznia i lutego 2019 roku będzie jeszcze okazja zmienić wybrane przez siebie przedmioty. Warto odpowiednio przemyśleć decyzję do dnia wprowadzania poprawek. Zobacz, jak wybrać przedmioty maturalne!

Zobacz też terminy matur 2019 >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: deklaracja.edu.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama