Dzień otwarty Skandynawistyki w Wyższej Szkole Europejskiej [lipiec 2020]

2020-07-30 08:25:06

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Skandynawistyki w WSE, który odbędzie się online już w najbliższy czwartek 30.07.2020 roku.

Baner informujący o dniach otwartych skandynawistyki w WSE w KrakowieSkandynawistyka - informacje o dniu otwartym kierunku w WSE

Dla uczestników wydarzenia będzie to doskonała okazja, żeby porozmawiać z wykładowcami oraz przedstawicielami Działu Rekrutacji, dowiedzieć się więcej o kierunku Skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe jego dwóch ścieżkach - szwedzkiej i norweskiej, studiach i uczelni, a także wziąć udział w ciekawych wykładach.

W harmonogramie

16:00 - wykład: "Świętowanie po szwedzku", prowadzi: Justyna Magiera.

Jakie są ulubione święta Szwedów? Na liście na pewno znajdą się Midsommar, Dzień Świętej Łucji i Święto… Raka! Poza tym Szwedzi obchodzą oczywiście Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale nie do końca tak jak w Polsce. Czego możemy się spodziewać w te świąteczne dni, jeśli akurat znajdziemy się wówczas w Szwecji? Jakie szwedzkie słowa na pewno wtedy usłyszymy? I co powinniśmy ze sobą mieć, żeby świętować prawdziwie po szwedzku? Weź udział w wykładzie i uzyskaj odpowiedzi!

16:50 - wykład: "Tradycje kulinarne krajów skandynawskich", prowadzi: dr Paweł Szkołut.

Tradycje kulinarne krajów skandynawskich są dzisiaj dobrze znane w Europie i poza jej granicami. Przykładem tego jest powszechność tzw. Stołu szwedzkiego (smørgåsbord) czy czerpanie wielu inspiracji kulinarnych związanych ze spożywania ryb, owoców morza, różnych potraw mącznych i mięsnych (w tym dziczyzny), runa leśnego i wielu innych.

Na co dzień wielu z nas może spróbować namiastki kuchni skandynawskiej, odwiedzając sklepy i bistra sieci IKEA. Jeśli ktoś natomiast udaje się do Norwegii, Szwecji czy Danii, to może sam doświadczyć szerokiego kulinarnego spectrum związanego z wieloma tradycjami, zarówno lokalnymi, jak i poddanymi wpływami kuchni cudzoziemskiej, zwłaszcza francuskiej i włoskiej, a także azjatyckiej.

Cechą charakterystyczną tej kuchni jest prostota i wytworna skromność, a także zamiłowanie do świeżych i naturalnych produktów, obecność regionalnych i ekologicznych produktów żywnościowych.

Ważna też jest estetyka dekoracji stołu i jadalni,będące częścią skandynawskiego stylu spędzania wolnego czasu – hygge czy lagom, które są bardzo popularne i inspirujące we współczesnym świecie.

17:45 - spotkanie online z Prodziekan ds. kierunku Skandynawistyka oraz czat online z przedstawicielami Działu Rekrutacji WSE.

Serdecznie zapraszamy! Link do spotkań online pojawi się na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/761414961342817

ip

fot. materiały Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie

Słowa kluczowe: Skandynawistyka WSE Kraków dzień otwarty 2020

Wiadomości z uczelni

Polska Akademia Otwarta - Dzień Otwarty P@O [Lipiec 2020]

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Polskiej Akademii Otwartej Społecznej Akademii Nauk w Łodzi!

#AkademiaEko - konkurs Akademii Morskiej w Szczecinie

Pokaż wszystkim, jak dbasz o naszą planetę!

Dzień Otwarty ONLINE w Akademii Leona Koźmińskiego [Wrzesień 2020]

Poznaj harmonogram wydarzenia, dzięki któremu poznasz zalety studiowania w warszawskiej ALK.

"Kosmetolog - specjalista od stóp do głów" - webinarium Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [Wrzesień 2020]

Dowiedz się wszystkiego o umiejętnościach i kwalifikacjach w tym zawodzie!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Próbna matura Nowa Era 2021 - język polski i biologia

Pierwszy dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 7 stycznia 2021 roku.

Próbna matura Nowa Era 2021 - język angielski i niemiecki

Trzeci dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 11 stycznia 2021 roku.

Ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021. Zmiany terminów

Dowiedz się, jakie zmiany w feriach zimowych ogłosił rząd oraz co się z nimi wiąże.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane