Dzień otwarty Skandynawistyki w Wyższej Szkole Europejskiej [lipiec 2020]

2020-07-30 08:25:06

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Skandynawistyki w WSE, który odbędzie się online już w najbliższy czwartek 30.07.2020 roku.

Baner informujący o dniach otwartych skandynawistyki w WSE w KrakowieSkandynawistyka - informacje o dniu otwartym kierunku w WSE

Dla uczestników wydarzenia będzie to doskonała okazja, żeby porozmawiać z wykładowcami oraz przedstawicielami Działu Rekrutacji, dowiedzieć się więcej o kierunku Skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe jego dwóch ścieżkach - szwedzkiej i norweskiej, studiach i uczelni, a także wziąć udział w ciekawych wykładach.

W harmonogramie

16:00 - wykład: "Świętowanie po szwedzku", prowadzi: Justyna Magiera.

Jakie są ulubione święta Szwedów? Na liście na pewno znajdą się Midsommar, Dzień Świętej Łucji i Święto… Raka! Poza tym Szwedzi obchodzą oczywiście Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale nie do końca tak jak w Polsce. Czego możemy się spodziewać w te świąteczne dni, jeśli akurat znajdziemy się wówczas w Szwecji? Jakie szwedzkie słowa na pewno wtedy usłyszymy? I co powinniśmy ze sobą mieć, żeby świętować prawdziwie po szwedzku? Weź udział w wykładzie i uzyskaj odpowiedzi!

16:50 - wykład: "Tradycje kulinarne krajów skandynawskich", prowadzi: dr Paweł Szkołut.

Tradycje kulinarne krajów skandynawskich są dzisiaj dobrze znane w Europie i poza jej granicami. Przykładem tego jest powszechność tzw. Stołu szwedzkiego (smørgåsbord) czy czerpanie wielu inspiracji kulinarnych związanych ze spożywania ryb, owoców morza, różnych potraw mącznych i mięsnych (w tym dziczyzny), runa leśnego i wielu innych.

Na co dzień wielu z nas może spróbować namiastki kuchni skandynawskiej, odwiedzając sklepy i bistra sieci IKEA. Jeśli ktoś natomiast udaje się do Norwegii, Szwecji czy Danii, to może sam doświadczyć szerokiego kulinarnego spectrum związanego z wieloma tradycjami, zarówno lokalnymi, jak i poddanymi wpływami kuchni cudzoziemskiej, zwłaszcza francuskiej i włoskiej, a także azjatyckiej.

Cechą charakterystyczną tej kuchni jest prostota i wytworna skromność, a także zamiłowanie do świeżych i naturalnych produktów, obecność regionalnych i ekologicznych produktów żywnościowych.

Ważna też jest estetyka dekoracji stołu i jadalni,będące częścią skandynawskiego stylu spędzania wolnego czasu – hygge czy lagom, które są bardzo popularne i inspirujące we współczesnym świecie.

17:45 - spotkanie online z Prodziekan ds. kierunku Skandynawistyka oraz czat online z przedstawicielami Działu Rekrutacji WSE.

Serdecznie zapraszamy! Link do spotkań online pojawi się na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/761414961342817

ip

fot. materiały Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie

Słowa kluczowe: Skandynawistyka WSE Kraków dzień otwarty 2020

Wiadomości z uczelni

Międzyszkolny konkurs z zakresu chemii żywności: "Jakość i bezpieczeństwo żywności"

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkół średnich.

Powtórka przed maturą z chemii - bezpłatny webinar Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Temat zajęć: "Roztwory i reakcje zachodzące w roztworach wodnych".

W Gloker matura nie jest wymagana! Kraków

Sprawdź, co możesz zrobić, jeśli nie zdałeś matury.

Quiz maturalny on-line na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Sprawdź swoją wiedzę z biologii i chemii!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku?

Zobacz, czemu warto wybrać Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.

Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Zobacz, jak zagłosować na finalistów Konkursu Explory.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Możesz pracować z dziećmi. Nie potrzebujesz do tego wyższego wykształcenia! - szkoła policealna teb, alternatywa dla studiów

Istnieją zawody, które umożliwiają zatrudnienie w branży, jednocześnie nie wymagając tytułu magistra.