zmień miasto

Jest decyzja MEN. W tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą na lekcje

Powrót do szkół był jednym z ważniejszych dla uczniów tematów w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Koniec roku szkolnego był coraz bliżej, a temat wznowienia zajęć stacjonarnych wciąż pozostawał otwarty. Teraz jednak wszelkie wątpliwości rozwiał Dariusz Piontkowski. Minister Edukacji Narodowej potwierdza - do końca roku szkolnego 2019/2020 zajęcia odbywać się będą zdalnie.

Dziecko się uczy

Powrót do szkoły 2020

Decyzja została podjęta wspólnie przez Dariusza Piontkowskiego oraz Mateusza Morawieckiego. Do końca tego roku szkolnego zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

Nie oznacza to, że szkoły są całkowicie zamknięte. Pamiętajmy, że chętni wciąż mogą organizować i uczestniczyć w konsultacjach z nauczycielami. Jeżeli zaś chodzi o lekcje, te będą się odbywać tylko online.

Koniec roku szkolnego 2020

Decyzja podjęta przez rządzących sprawia, że rok szkolny 2019/2020 zostanie zakończony bez powrotu do szkół. Oznacza to, że zajęcia zdalne będą się odbywać do końca tego roku szkolnego, czyli do 26 czerwca.

Warto przy tej okazji przypomnieć, o pomyśle "Ocena jeden plus", który przedstawił Rzecznik Praw Dziecka - Mikołaj Pawlak. Zakłada on, że średnie wszystkich uczniów zostaną podniesione o jeden stopień, tak aby wszyscy mogli zdać. Ma to zrekompensować utrudnienia z dostępem do nauki, związane z nagłym przejściem na zdalne nauczanie.

Kiedy powrót do szkół?

Decyzja dotycząca powrotu do szkół jeszcze nie zapadła. Teraz wiadomo jedynie, że zajęcia stacjonarne staną się znów normą najwcześniej we wrześniu, kiedy zacznie się nowy rok szkolny (2020/2021).

To czy jednak na pewno uczniowie wrócą wtedy do zwykłego trybu zajęć, zależeć będzie głównie od sytuacji epidemicznej w Polsce. MEN zachęca do przystosowywania się do nauczania zdalnego, jakie funkcjonuje w Polsce od połowy marca 2020. Jednocześnie dostarczają bakteriobójcze środki czystości w szkołach, które otwierają się dla uczniów.

KSK

fot. Kacper Wiernicki

źródła: wp.pl; gov.pl/web/edukacja

Aktualności

Matura z geografii 2020 - arkusze CKE

Co roku geografia jest jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych przez maturzystów. Sprawdźcie, jak poszedł wam egzamin z geografii!

Matura z biologii 2020 - sprawdź odpowiedzi!

W tym roku nowa matura z biologii tylko na poziomie rozszerzonym! Sprawdź, czy zdałeś!

Matura z języka niemieckiego 2020 - arkusze CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś czas na maturę z języka niemieckiego. Rano uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 napiszą test na poziomie rozszerzonym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

Spotkanie online z Socjokryminologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Poznaj kolejny ciekawy kierunek studiów w łódzkiej SAN!

MEN zapowiada powrót do stacjonarnej nauki we wrześniu 2020

Nauka zdalna będzie wykorzystywana jedynie jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama