Jest decyzja MEN. W tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą na lekcje

2020-06-02 08:22:24

Powrót do szkół był jednym z ważniejszych dla uczniów tematów w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Koniec roku szkolnego był coraz bliżej, a temat wznowienia zajęć stacjonarnych wciąż pozostawał otwarty. Teraz jednak wszelkie wątpliwości rozwiał Dariusz Piontkowski. Minister Edukacji Narodowej potwierdza - do końca roku szkolnego 2019/2020 zajęcia odbywać się będą zdalnie.

Dziecko się uczy

Powrót do szkoły 2020

Decyzja została podjęta wspólnie przez Dariusza Piontkowskiego oraz Mateusza Morawieckiego. Do końca tego roku szkolnego zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

Nie oznacza to, że szkoły są całkowicie zamknięte. Pamiętajmy, że chętni wciąż mogą organizować i uczestniczyć w konsultacjach z nauczycielami. Jeżeli zaś chodzi o lekcje, te będą się odbywać tylko online.

Koniec roku szkolnego 2020

Decyzja podjęta przez rządzących sprawia, że rok szkolny 2019/2020 zostanie zakończony bez powrotu do szkół. Oznacza to, że zajęcia zdalne będą się odbywać do końca tego roku szkolnego, czyli do 26 czerwca.

Warto przy tej okazji przypomnieć, o pomyśle "Ocena jeden plus", który przedstawił Rzecznik Praw Dziecka - Mikołaj Pawlak. Zakłada on, że średnie wszystkich uczniów zostaną podniesione o jeden stopień, tak aby wszyscy mogli zdać. Ma to zrekompensować utrudnienia z dostępem do nauki, związane z nagłym przejściem na zdalne nauczanie.

Kiedy powrót do szkół?

Decyzja dotycząca powrotu do szkół jeszcze nie zapadła. Teraz wiadomo jedynie, że zajęcia stacjonarne staną się znów normą najwcześniej we wrześniu, kiedy zacznie się nowy rok szkolny (2020/2021).

To czy jednak na pewno uczniowie wrócą wtedy do zwykłego trybu zajęć, zależeć będzie głównie od sytuacji epidemicznej w Polsce. MEN zachęca do przystosowywania się do nauczania zdalnego, jakie funkcjonuje w Polsce od połowy marca 2020. Jednocześnie dostarczają bakteriobójcze środki czystości w szkołach, które otwierają się dla uczniów.

KSK

fot. Kacper Wiernicki

źródła: wp.pl; gov.pl/web/edukacja

Słowa kluczowe: Powrót do szkoły w czerwcu, Do kiedy zajęcia zdalne, MEN, Koniec roku szkolnego 2020, 26 czerwca

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Stypendia Pomostowe - ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Stypendia Pomostowe na I rok studiów czekają na maturzystów! Poznaj szczegóły.

Dzień Otwarty Psychologii w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [Czerwiec 2020]

Poznajcie uczelnię, jej ofertę edukacyjną i porozmawiajcie z prowadzącymi! Wydarzenie odbędzie się online.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nieobecności na studiach - co trzeba o nich wiedzieć?

Zobacz, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieuczestniczenie w zajęciach na studiach.

Co zabrać na studia? 7 rzeczy, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu studenckim

Dowiedz się, co warto wziąć ze sobą na nowe mieszkanie.

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Poznaj przyszłościowy kierunek studiów I stopnia i jego specjalności.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane