zmień miasto

Próbna matura z Operonem 2018/2019 - język angielski i niemiecki [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Próbna matura 2018/2019 z Operonem trwa w sumie 4 dni. Po języku polskim i matematyce uczniowie muszą zmierzyć się z testami z wybranego języka obcego (angielskiego lub niemieckiego) na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzaminy te zostały zaplanowane na 22 listopada 2018 roku.  W tym przypadku, przed przystąpieniem do próby, warto poznać najlepsze sposoby na naukę języków obcych oraz skupić się na znajomości słówek, czytaniu ze zrozumieniem, słuchaniu oraz pisaniu dłuższych wypowiedzi.

Próbny egzamin maturalny z języków obcych zaplanowany został na 22 listopada 2018 roku.

PYTANIA I ODPOWIEDZI DO PRÓBNEJ MATURY Z JĘZYKA OBCEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM SĄ JUŻ DOSTĘPNE >>

Próbna matura z Operonem 2018/2019 – języki obce – 22 listopada 2018

9:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

Tak samo, jak w przypadku poprzednich próbnych matur, uczniowie, którzy zdecydowali się zdawać angielski lub inny język na poziomie rozszerzonym, będą mieli przerwę w godzinach 11:00-14:00. Jeśli ktoś zdaje tylko podstawę, po zakończeniu pierwszego testu, będzie mógł iść do domu.

Próbne matury dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Próbna Matura z Operonem.

Próbna matura Operon 2018/2019 z języka obcego - co się pojawiło?

Na egzaminie podstawowym z języków obcych uczniowie musieli standardowo poradzić sobie z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, a także uzupełnianiem brakujących fragmentów tekstu. Co roku najciekawsze są ostatnie polecenia, w których trzeba ułożyć dłuższą wypowiedź. Na próbnej maturze z języka angielskiego należało napisać wpis na forum, zwracając się do uczniów z Anglii, którzy przyjechali do naszej szkoły w ramach wymiany. Na języku niemieckim temat był zupełnie inny i bardziej na czasie. Trzeba było sformułować wiadomość elektroniczną do koleżanki z Niemiec, gdzie opisywaliśmy życie naszej przyjaciółki, która została weganką.

Próbna matura z Operonem 2018/2019 - harmonogram

Próbna matura z Operonem 2018/2019 - język polski [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Próbna matura z Operonem 2018/2019 - matematyka [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama