zmień miasto

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - język polski [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

W 2019 roku odbędzie się pierwszy egzamin ósmoklasisty. Przed przystąpieniem do niego uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas testów organizowanych przez Operon. Na 27 listopada zaplanowany został egzamin z języka polskiego, który potrwa 120 minut i sprawdzi umiejętności z zakresu formułowania treści, znajomości omawianych lektur i innych zagadnień związanych z epokami literackimi. Poniżej przedstawiamy harmonogram - zobaczycie w nim, o której godzinie odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 2018/2019 z języka polskiego.

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego zaplanowany został na 27 listopada 2018 roku.

ARKUSZE I ODPOWIEDZI DO PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO SĄ JUŻ DOSTĘPNE >>

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - język polski – 27 listopada 2018

9:00 – Egzamin z języka polskiego (120 minut)

Próbne egzaminy ósmoklasisty dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem.

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 z języka polskiego - co się pojawiło?

Na próbnym teście z języka polskiego uczniowie musieli zmierzyć się z paroma tekstami sprawdzającymi czytanie ze zrozumieniem. Na pierwszy rzut poszedł "Wehikuł czasu" Herberta George'a Wellsa, do którego pojawił się szereg zadań zamkniętych i otwartych. Następnie trzeba było przeczytać wpis w encyklopedii na temat frazeologizmów i napisać krótkie zaproszenie na spotkanie z astronautą. Kolejne utwory, które pojawiły się w arkuszu, to "Przestrzeń i miejsce" Yi-Fu Tuan, a także "Domeczek" Melchiora Wańkowicza. Na końcu uczniowie standardowo musieli napisać wypracowanie na jeden z podanych tematów. Pierwszy to rozprawka, w której trzeba było odpowiedzieć na pytanie "Czy wspomnienia to jedyny wehikuł czasu, jakim dysponujemy?". Drugie to opowiadanie o spotkaniu mędrca z bajki "Drogocenna perła" oraz Scrooge'a z "Opowieści wigilijnej".

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - harmonogram

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - matematyka [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Próbny egzamin ósmoklasisty Operon 2018/2019 - język obcy [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama