zmień miasto

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

15 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018. Wiemy już, jak w tym roku uczniowie poradzili sobie z testami. W poniższym artykule przedstawiamy statystyki związane z zasięgiem ogólnopolskim.

Zobacz wyniki egzaminów gimnazjalnych 2018!

Egzamin gimnazjalny 2018 – wyniki

Najlepiej uczniowie gimnazjum poradzili sobie, tak jak co roku, z egzaminem z języka angielskiego na poziomie podstawowym – średni wynik to 68%. Kolejny język obcy to rosyjski (61%) i niemiecki (52%). Wysokie noty osiągnęły osoby, którzy przystępowały także do francuskiego i hiszpańskiego (oba na średnią 70%), włoskiego (59%), jednak w tych przypadkach do testu przystępowali nieliczni.

Statystyki pokazują, że uczniom gorzej poszły egzaminy z języków obcych na poziomie rozszerzonym. Wyniki z angielskiego w tej sytuacji przekroczyły średnio ledwo 50%.

Gimnazjalistom duże problemy sprawiła po raz kolejny matematyka (część matematyczno-przyrodnicza z zakresu matematyki). Średni wynik to 52% na 334035 uczniów. Test z przedmiotów przyrodniczych nie poszedł wcale dużo lepiej – około 56%.

Dobrze wypadły przedmioty humanistyczne – uczniowie poradzili sobie z historią i wiedzą o społeczeństwie średnio na 59%, a z językiem polskim na 68%.

Wyniki testu gimnazjalnego 2018 – lokalizacja

Średnie wyniki egzaminów były zależne od lokalizacji. Najlepiej poradzili sobie uczniowie ze szkół, które znajdują się w miejscowościach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Średnia liczba malała zazwyczaj wprost proporcjonalnie do wielkości miasta.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2018 a rekrutacja do szkoły średniej

Uczniowie gimnazjum otrzymali swoje osobiste wyniki w placówkach. Teraz jest pora na rekrutację do szkoły średniej. Warto przed podjęciem decyzji zobaczyć, dlaczego warto iść do liceum lub innych instytucji. Nie można się także przejmować, jeśli otrzymamy niskie noty z egzaminów, ponieważ co roku progi punktowe są przystosowywane do ogólnopolskich statystyk i aktualnej sytuacji demograficznej.

Egzaminy gimnazjalne 2018 były jednymi z ostatnich tego typu testów. Następne czekają nas jeszcze w 2019 roku. W kolejnych latach rozpoczną się egzaminy ósmoklasisty, do których będą przystępować uczniowie na koniec szkoły podstawowej.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama