zmień miasto

Wyniki matur 2018 - kiedy wyniki egzaminu maturalnego?

Po napisaniu matur wielu uczniów jest zniecierpliwionych. Chęć poznania liczby uzyskanych punktów z egzaminu dojrzałości staje się często bardzo silna i z tego powodu niektórzy decydują się na sprawdzanie odpowiedzi do zadań. Niestety, tego typu sposoby nie są w stanie pokazać pełnego rezultatu z testu, zwłaszcza z wypracowania na języku polski i obcym. W tej sytuacji zostaje tylko czekać aż zostaną nam przekazane oficjalne wyniki matur 2018.

Zobacz, kiedy będzie można sprawdzić wyniki matur 2018!

Matura 2018 – wyniki

Oficjalnie wyniki pisemnych matur 2018 pojawią się 3 lipca. To w ten dzień do szkół średnich zostaną przesłane wszystkie świadectwa dojrzałości. O liczbie uzyskanych punktów z egzaminów ustnych można się dowiedzieć wcześniej, jeszcze w dzień ich zaliczania.

Jak sprawdzić wyniki matur?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyniki matur będzie można sprawdzić? O liczbie uzyskanych przez nas punktów dowiemy się na dwa sposoby. Pierwszym jest przyjście 3 lipca 2018 roku do naszej szkoły, gdzie wychowawca przekaże nam świadectwo dojrzałości, na którym będzie można sprawdzić oficjalne wyniki egzaminu maturalnego. Drugą metodą jest wejście - nawet kilkanaście godzin wcześniej - na stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w danym województwie. Wystarczy się tam zalogować, podając swój pesel i specjalne hasło, które powinno zostać przekazane przez placówkę, w której się uczyliśmy.

Średnie wyniki matur

Wszystkie statystyki – liczba osób przystępujących do egzaminu, średnie wyniki z danych przedmiotów itp. będzie można sprawdzić na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, która udostępni notowania.

Świadectwo maturalne

Wyniki matur można poznać wcześniej w formie online, jednak do szkoły także trzeba się udać, aby odebrać świadectwo dojrzałości. Jest to dyplom, na którym znajdą się punktacje z każdego przedmiotu, do którego przystąpiliśmy. Możemy tam też przeczytać o odsetku zdających z takim samym lub niższym wynikiem od nas. Świadectwo maturalne jest potrzebne do rekrutacji na studia.

Poprawa matury 2018

Jeśli nie udało ci się zaliczyć jednego przedmiotu na maturze, masz szansę jeszcze w tym roku go zdać. Zobacz, na kiedy zaplanowano poprawę matury 2018 oraz ile razy można podchodzić do egzaminu dojrzałości.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama