zmień miasto

Poprawa matury 2018 - harmonogram matur poprawkowych

Już 3 lipca 2018 roku część maturzystów będzie mogła się cieszyć ze zdanego egzaminu dojrzałości. Możliwe, że nie wszystkim uda się go zaliczyć w pierwszym terminie. Nie można się jednak z tego powodu załamywać, ponieważ możliwa jest poprawa matury, czyli szansa na naprawienie błędów z poprzednich testów i podniesienie się po porażce.

Zobacz, jak poprawić maturę!

Jak poprawić maturę?

Poprawka z matury nie różni się praktycznie w ogóle od pierwszego podejścia do egzaminów. Zadaniem ucznia z niezaliczonym testem jest po prostu przyjść do swojej szkoły na określony przez Centralną Komisję Egzaminacyjną termin. Reszta wytycznych przy organizacji matur poprawkowych zależy już od zasad, sal i nauczycieli wytyczonych przez placówkę do nadzoru egzaminów.

Matura poprawkowa – warunki podejścia

Nie każda osoba z niezdanymi testami może podejść do poprawek. Prawo do tego mają tylko uczniowie, którzy napisali w pierwszym terminie wszystkie egzaminy zawarte w deklaracji. To jednak nie jedyny warunek, ponieważ można poprawić tylko jeden niezaliczony przedmiot w części ustnej lub części pisemnej. Oznacza to, że w przypadku nieosiągnięcia wyniku 30% z co najmniej dwóch egzaminów, uczeń będzie zmuszony poczekać rok, aby móc ponownie podejść do matury.

Harmonogram matur poprawkowych

Dokładne terminy poprawkowych matur zostały ustalone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Część pisemną zaplanowano na 21 sierpnia 2018 roku na godzinę 9:00 ze wszystkich przedmiotów. Część ustna z języka polskiego i języków obcych w nowej formule odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2018 w godzinach ustalonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Szczegółowe informacje mają zostać podane 10 sierpnia 2018 roku.

Wyniki matur poprawkowych

Oficjalne wyniki uzyskane przez uczniów, którzy ponownie podchodzili do matury, zostaną ogłoszone dokładnie 11 września 2018 roku. Będzie to szansa dla chętnych, aby zapisać się jeszcze na studia w przypadku pozytywnego wyniku.

Poprawka matury to szansa dla osób, które nie zaliczyły jednego przedmiotu w pierwszym terminie, ale chciałyby rozpocząć studia jeszcze w tym samym roku. W innym przypadku trzeba czekać cały rok na możliwość kolejnego podejścia, co jest bardzo dużą stratą dla osobistej edukacji.

Do matury pozostało jeszcze trochę czasu. Zobacz pełny harmonogram egzaminów, aby nie opuścić żadnego egzaminu!

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama