zmień miasto

Zamieszanie wokół daty zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśniło wątpliwości związane z datą zakończenia roku szkolnego 2018/2019. We wtorek (2.10.2018) MEN podało informację, że zakończy się on zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, czyli 21 czerwca 2019 roku.

We wtorek MEN wydało oficjalny komunikat w tej sprawie.

Z czego wynikały wątpliwości?

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019 wywołał zamieszanie głównie ze względu na datę jego zakończenia, która wypada w piątek 21 czerwca - dzień po Bożym Ciele. Szkoły spodziawały się, że będą mogły przełożyć rozdanie świadectw na środę 19 czerwca, aby wakacje mogły zacząć się dwa dni wcześniej. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiało jednak te wątpliwości. W związku z tym ostatni tydzień roku szkolnego będzie wyglądał tak, że od poniedziałku do środy odbędą się normalne zajęcia, czwartek (Boże Ciało) będzie dniem ustawowo wolnym, a w piątek nastąpi rozdanie świadectw.

Przepisy dotyczące zakończenia roku szkolnego

Aktualna data zakończenia roku szkolnego to efekt rozporządzenia ministra edukacji, z którego wynika że musi ono nastąpić w najbliższy piątek po 20 czerwca. Ponadto na mocy innego przepisu dotyczącego dyplomów i innych druków szkolnych, jest to też dzień rozdania świadectw szkolnych, w związku z czym nie może być on ustanowiony dniem wolnym przez dyrekcję placówki.

PO

fot. www.pexels.com

źródło: www.gazetaprawna.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama