zmień miasto

Egzaminy gimnazjalne 2018: język polski, historia i WOS [ARKUSZE]

Pierwsze egzaminy gimnazjalne już za nami! 18 kwietnia 2018 roku uczniowie musieli zmierzyć się z trzema przedmiotami – z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Wiemy już, z jakimi zadaniami musiały zmierzyć się osoby, które przystąpiły testów. Zobacz arkusze egzaminacyjne!

Zobacz arkusze z pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych!

Egzamin gimnazjalny 2018 – arkusze

Historia i wiedza o społeczeństwie

O godz. 9:00 uczniowie musieli rozwiązywać zadania na egzaminie z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na teście pojawiły się zagadnienia związane ze starożytnością. Uczniowie musieli w tym przypadku popisać się przygotowaniem z zakresu rozwoju Imperium Rzymskiego. Następnie gimnazjaliści rozwiązywali zadania, do których potrzebna była znajomość daty chrzestu Mieszka I i koronacji I króla Polski. Polecenia sprawdzały u uczniów wiedzę o chronologii wydarzeń, nazwiskach i granicach naszego państwa.

Arkusz egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie znajduje się pod adresem:

https://cke.gov.pl/_EGZAMIN_GIMNAZJALNY/2018/Historia_i_wiedza_o_spoleczenstwie/Arkusz_GH-HX1-182.pdf

Język polski

O godz. 11:00 uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem z języka polskiego, na którym pojawiły się polecenia standardowo związane z czytaniem ze zrozumieniem. Na potrzeby testu zostały przygotowane teksty różnych autorów, m.in. Barbary Skargi, Małgorzaty Musierowicz, Jana Burzyńskiego. Gimnazjaliści wykonywali także zadania do wiersza Jonasza Kofta pt. "Wyspa". Na sam koniec egzaminu należało uzupełnić krótkie polecenie otwarte związane ze zjawiskiem skrótowości oraz napisać charakterystykę wybranego przez siebie bohatera literackiego, który kierował się w swoim życiu najważniejszą dla siebie wartością.

Arkusz egzaminu z języka polskiego znajduje się pod adresem:

https://cke.gov.pl/_EGZAMIN_GIMNAZJALNY/2018/jezyk_polski/Zeszyt_zadan_GH-PX1-182.pdf

Zobacz też egzamin gimnazjalny 2018: matematyka i przedmioty przyrodnicze >>

Zobacz też egzamin gimnazjalny 2018: język obcy >>

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama