zmień miasto

Program 300+ - ruszyło przyjmowanie wniosków

Program 300+ - możliwość składania wniosków została otwarta 1 lipca. Już teraz można starać się o 300 złotych na każde dziecko uczące się do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Jak otrzymać 300 zł na dziecko uczące się?

Wyprawka 300+

Program był już wcześniej wiele razy zapowiadany. Obejmie on swoim działaniem każdą rodzinę, w której znajdują się dzieci uczące się do ukończenia przez nie 20. roku życia. Uczniowie niepełnosprawni będą otrzymywać to świadczenie do 24. roku życia.

300 zł na dziecko

Rodzice mogą liczyć na to, że co roku dostaną po 300 złotych na każde dziecko. Świadczenie to będzie udzielane niezależnie od dochodu rodziny, tak samo jak w przypadku 500+. Program powstał, aby ułatwić zakupienie odpowiednich rzeczy do szkoły, takich jak piórniki, plecaki, zeszyty i książki.

Wniosek 300+

Od 1 lipca można składać wnioski drogą elektroniczną. Odpowiedni formularz online znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny: empatia.mrpips.gov.pl. Dostępna będzie także możliwość dostarczenia druku papierowego - w tym przypadku przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 sierpnia.

Zapisy do programu 300 plus potrwają do 30 listopada. Czym szybciej wniosek zostanie złożony, tym wcześniej można liczyć na otrzymanie wyprawki.

Dowiedz się więcej na temat programu 300+ >>

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Onet.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama