zmień miasto

Jak sprawdzić wyniki matur 2018?

O północy 3 lipca 2018 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości. Chcesz wiedzieć, czy udało ci się zdać? Zobacz, gdzie i jak sprawdzić wyniki matur 2018!

Można już sprawdzić wyniki matur! Jak to zrobić?

Matura 2018 – wyniki

Sprawdzenie matur 2018 przez egzaminatorów trwało do 3 lipca. Oficjalne wyniki egzaminów dojrzałości można już sprawdzić na dwa sposoby. Pierwsza metoda odbywa się online poprzez regionalną stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE). Druga to pójście do szkoły i odebranie osobiste świadectwa maturalnego – 3 lipca oficjalne wyniki uczniów zostały przesłane do wszystkich placówek w Polsce.

Wyniki matur 2018 – CKE

Do szkoły trzeba się udać, aby odebrać obowiązkowo świadectwo maturalne. Jeśli ktoś chciałby poznać swoje wyniki wcześniej, można je sprawdzić na stronie regionalnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (np. oke.wroc.pl). Następnie trzeba wybrać zakładkę "Serwisy" i kliknąć opcję przejścia do witryny internetowej z opcją logowania. Kolejnym krokiem jest wpisanie odpowiedniego loginu i hasła - tego typu dane maturzyści powinni otrzymać od szkoły.

Matura poprawkowa 2018

Osoby, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych przedmiotów i do testu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, ale nie zaliczyły jednego egzaminu, mogą przystąpić do matury poprawkowej. Druga szansa dla pechowców została zaplanowana na 21 sierpnia w części pisemnej i w dniach 21-22 sierpnia w części ustnej.

Do poprawy matury 2018 z przedmiotu obowiązkowego można podejść po złożeniu specjalnego oświadczenia u dyrektora szkoły do 11 lipca 2018 roku.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama