zmień miasto

Jak produktywnie spędzić ferie świąteczne?

Ferie świąteczne to czas, który poświęca się rodzinie, ale kojarzy się on także z odpoczynkiem i dniami wolnymi od szkoły. Samo Boże Narodzenie kończy się jednak dosyć szybko, więc do Sylwestra mamy jeszcze sporo czasu, którego wcale nie musimy spędzać na lenistwie. Dlatego warto pomyśleć o nadrobieniu niektórych zaległości. Przedstawiamy kilka sposóbów, dzięki którym można spędzić ferie świąteczne produktywniej.

Zobacz, co można zrobić w czasie przerwy świątecznej, aby nie był to stracony czas!

Śpiewanie kolęd po angielsku
Uczyć można się w praktyce nawet podczas świąt Bożego Narodzenia. Jeśli uwielbiamy śpiewać kolędy, możemy sobie puścić je po angielsku lub w innym języku, którego się uczymy. Niesie to za sobą szereg korzyści, ponieważ dzięki temu nauczymy się słuchać ze zrozumieniem, poznamy nowe słówka, a także podszkolimy mówienie, które będzie niezbędne podczas matury z języka obcego.

Filmy świąteczne bez napisów i lektora
Święta to często oglądanie filmów, które są puszczane w telewizji. Dobrym pomysłem jest mała zmiana w tej formie spędzenia czasu podczas ferii. Wystarczy, że przełączymy język napisów lub wyłączymy lektora. Dzięki temu będziemy musieli bardziej skupić się na tym, co dane postacie mówią. 

Nadrabianie lektur szkolnych
Po Bożym Narodzeniu pojawia się kilka dni wolnych, podczas których wyczekujemy już Nowego Roku. Dlaczego w tym czasie nie mielibyśmy czegoś poczytać, aby w jakiś sposób zająć sobie dłuższą chwilę? Najlepiej sięgnąć od razu do jakiejś ciekawej lektury szkolnej, żeby nadrobić zaległości. Nie będzie to stratą czasu, ponieważ każda wiedza przyda nam się w maju, gdy przyjdzie czas pisania egzaminów.  

Zadania maturalne
Ten sam okres można wykorzystać także na ćwiczenia do matury – zwłaszcza do matematyki na poziomie podstawowym. Warto w tym czasie zajrzeć do arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Ich rozwiązywanie jest idealną metodą na szkolenie swoich umiejętności z tego przedmiotu. Dodatkowo, poznamy dzięki temu, jakie standardowe zadania pojawiają się co roku na egzaminach. Pomoże to nie tylko zdobyć wiedzę, ale także zyskać nawyk, który z pewnością zmotywuje do dalszej pracy.

PW

Fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama