zmień miasto

Jak się ubrać na maturę? - Odpowiedni strój na maturę

Matura to pierwszy poważny egzamin w życiu każdego młodego człowieka. Odpowiednie przygotowanie do niego jest najważniejsze, jednak nie powiniśmy zapominać również o odpowiednio dobranym stroju. Musi być on nie tylko elegancki, lecz również wygodny. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że nie popełnisz żadnego błędu związanego z ubiorem na egzamin dojarzałości. Zobacz, jak się ubrać na maturę!

Zobacz, jak trzeba się ubrać na maturę!

Strój na maturę

Pytanie dotyczącego tego, w co się ubrać na maturę, zadają sobie prawie wszyscy maturzyści. Pierwszą zasadą, o jakiej należy pamiętać, jest to, że strój na egzamin dojrzałości powinien być utrzymany w stonowanych i klasycznych kolorach, takich jak czerń, granat i biel. Zasada ta dotyczy zarówno chłopaków, jak i dziewczyn.

Czego powinniśmy unikać w maturalnym stroju? Na pewno krzykliwych i rażących w oczy kolorów. Nie należy również przychodzić na egzamin w dżinsach, krótkich spodenkach, dresach, adidasach lub odkrytych butach. W przypadku dziewczyn ważne jest także to, aby strój nie posiadał dużego dekoltu czy odsłoniętych pleców.

Ubiór na maturę dla dziewczyny

Najbardziej klasycznym strojem maturalnym dla dziewczyn jest prosta ołówkowa spódnica w kolorze czarnym oraz biała koszula. Dopuszczalne są również inne warianty, takie jak granatowe lub grafitowe odcienie dolnej części stroju oraz beżowe lub łososiowe górnej części. Koszula może mieć także ozdobne aplikacje w postaci lamówek wokół kołnierzyka.

Bardzo modne i akceptowane przez komisję egzaminacyjną stały się także garnitury dla kobiet lub połączenia eleganckich spodni z odświętną koszulą. Urozmaiceniem maturalnego ubioru są paski czy delikatna biżuteria w postaci kolczyków i zegarka. Zamiast powyższych kreacji, dziewczęta mogą również ubrać elegancką sukienkę.

Ubranie na maturę dla chłopaka

Jeśli chodzi o panów, najbardziej odpowiednim strojem jest garnitur na maturę. Nie może on jednak posiadać nadruków w postaci kraty, pasków lub innych wzorów. Jego kolor musi być jednolity - czarny, granatowy lub ciemnoszary. Aby jeszcze bardziej podkreślić formalny charakter stroju, można założyć krawat, np. w kolorze granatowym, ciemnozielonym lub bordowym.

Panowie muszą pamiętać także o tym, aby wchodząc na salę mieć zapięte wszystkie guziki od marynarki. Można je rozpiąć dopiero siadając w wyznaczonym miejscu.

Dlaczego ubiór na maturę jest taki ważny? Jeśli będzie on nieodpowiedni (zbyt krzykliwe kolory, odsłonięty dekolt), to może się zdarzyć, że nie zostaniesz wpuszczony na salę egzaminacyjną. Dotyczy to szczególnie egzaminów ustnych. Zobacz również, co należy wziąć ze sobą na maturę!

PO

fot. www.pixabay.com

Porady

Co zrobić, żeby nauka języka obcego była skuteczna?

Najlepsze sposoby na naukę języka obcego.

Jak sformułować tezę na maturze z języka polskiego?

Zobacz, jak napisać tezę na wypracowaniu maturalnym z języka polskiego!

Jak zdobywać doświadczenie i czy warto iść na staż? Kraków

Zobacz, jakie są mozliwości zdobywania doświadczenia wskazane przez Szkołę Gloker w Krakowie!

3 sposoby na pokonanie zniechęcenia do nauki języka obcego

Zobacz, jak się przełamać do nauki języka obcego!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia dofinansowane z EFS w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Dowiedz się, jakie kierunki są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego!

Dzień Otwarty Psychologii w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [Czerwiec 2020]

Poznajcie uczelnię, jej ofertę edukacyjną i porozmawiajcie z prowadzącymi! Wydarzenie odbędzie się online.

Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama