zmień miasto

Organizacja Mikołajek w szkole

Mikołajki są w szkole bardzo popularną tradycją. Jak to święta, powinny się one kojarzyć z miłą atmosferą i budowaniem przyjaźni, a także miłości. Okazuje się jednak, że działa to w zupełnie przeciwną stronę. Wiele osób zdążyło znienawidzić ten czas do tego stopnia, że nie chcą oni brać udziału w klasowych Mikołajkach. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego Mikołajki w szkole są tak znienawidzone?

Mikołajki w szkołach organizowane są na zasadzie losowania osoby, której będziemy robić prezent. Następnie ustala się przedział cenowy, w którym trzeba tę niespodziankę sprawić. Oczywiście jednocześnie nie możemy dawać pozoru, kogo mamy.

Jak wygląda rzeczywistość? Niestety, nie tak różowo, jakby się mogło wydawać. Tak naprawdę każdy wie, kogo ma i nie ma tu żadnych niespodzianek. Dodatkowo, to święto stało się w klasowym gronie wydarzeniem, na którym żerują ludzie niegodziwi. Biorą oni udział w tej zabawie tylko po to, aby zepsuć radość innym, a także żeby coś na tym zyskać. Dlatego też kupują oni osobie, którą wylosowali prezent, który jest totalnie bezsensu, a w dodatku nic nie kosztuje. W zamian otrzymują oni często coś, co było warte więcej.

Takie sytuacje właśnie doprowadzają do tego, że wiele osób rezygnuje z brania udziału w tym przedsięwzięciu. Wolą oni pozostawić pieniądze dla siebie, co już w tym przypadku może im wyjść na lepsze. Jest jednak pewne "ale", na które powinniśmy zwrócić tu uwagę.

Pamiętajmy, że Mikołajki są świętem pełnym życzliwości i dobroci. Dlatego też nie powinniśmy spoglądać na nie z perspektywy samych prezentów. Mimo to, przykro, że bardzo ciężko zorganizować je w taki sposób, aby każdy był usatysfakcjonowany.

Warto jednak pomyśleć nad organizacją tego święta w szkole. Zawsze można wpaść na jakiś inny pomysł, który pomoże osiągnąć zamierzony efekt i odpowiednią atmosferę. Mikołajki są tym czasem, że można spróbować zorganizować je w dużo inny sposób. Alternatywą jest, aby zebrać pieniądze dla skarbnika i kupić dla wszystkich to samo. Wtedy będzie sprawiedliwie.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama